Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az édesapának szemtengely...

Ha az édesapának szemtengely ferdülése van, mennyi az esélye hogy a baba is örökli? Kislány babáról van szó!

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok,mert nekem az van, és aputól örököltem. A kislányom most 10 hónapos és szerencsére egészséges a szeme, de azt mondták 3 éves korig előjöhet. Nekem egy testvérem van ő nem örökölte és a lánya sem. Remélem ez a dolog nálam lezárult a családban.
2009. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Szia. Attól függ, hogy az apa így született-e, vagy szerezte, pl. inkubárotban, ilyesmi. Akárhogy is, ma már kezelhető a szemtengelyferdülés.
2009. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem és édesanyámnak is ez van. Egyszerre tudtuk meg egy vizsgálaton. Én kb 26 voltam, az anyum meg 59. Ez valójában semmi komoly. Simán rövidlátó vagyok, de nem kicsi koromtól, hanem tini koromban romlott meg, szerintem a sok számitógépezéstől. Cilinderes szemüveg van rá, ami annyit jelent, hogy nem mindenhol egyforma az üveg benne.
2009. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, megint én utolsó!

Utána néztem ennek az interneten. Javaslom üsd be, hogy szemtengelyferdülés, ott találsz infókat róla. Kb. a 6. cikk ir erről a fajtáról ami nekem van. Nem tudtam, hogy ez kancsalsággal is jár, valószinűleg te ezért tartasz tőle? Ebben a cikkben nem ir kancsalságról. És sem én sem az anyum nem vagyunk kancsalok. Azért is irtam ezt utólag nehogy hamis választ adjak. Ezek szerint többfajta van, előfordulhat, hogy öröklődik.

2009. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Van a szemtengelyferdülésnek egy olyan fajtája ami kancsalsággal is jár és nem gyógyítható, műthető sehogyan. Vagy egész kiskortól kezelik vagy megvakul az illető az egyik szemére. Nekem ez van és erről írtam. Ezt a mai napig nem lehet sajnos műteni vagy megszüntetni. És sajnos örökölhető.

2009. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Picim apukája kancsal,de én azt hittem ez ugyanaz mint a szemtengely ferdülés!Nem tudni hogy születése óta e mert ugy fogadták örökbe 2 évesen,viszont van 2 kisebb édes testvére is akik szintén kancsalok voltak de meg műtötték őket.Viszont nekik fogyatékosságuk is van.
2009. szept. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!