Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néha egy-egy sör vagy egy...

Néha egy-egy sör vagy egy pohár bor bele fér?

Figyelt kérdés
Régen elég "sokszor" söröztem, persze sosem rúgtam be de egy-egy üveggel hetente lecsúszott.Erről mostanában leszoktam, de néha van hogy megkívánom a sört de nem merek inni, ugyanis az egy dolog hogy én nem rúgok be tőle de vajon a babának sem lesz baja? hiszen ő nincs hozzá szokva és fogalmam sincs hogy ő hogy érzi magát ha iszom ugyanis múltkor mikor ittam egy pohár bort majdnem kirúgta a ház oldalát!!?Lehet hülye kérdésnek hangzik de köszi előre is a válaszokat ! 25 hetes km
2009. szept. 30. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
1-2 deci bor hetente még belefér. A sörtől sem lesz szerintem semmi baja a babádnak. Mondjuk én üvegestől azért nem innám, főleg azért nem mert utálom. De terhesen én is kívántam a sört. Néha-néha a pároméból ittam egy-egy kortyot! Jelentem egészséges lett a babám:)
2009. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Baràtnöm mikor terhes lett, akkor kezdte el kivànni a sört, minden nap ivott egy pohàrral. Amit megkivàn a szervezet azt meg kell neki adni. Ha meg annyira aggodsz igyàl alkoholmentest vagy radlert abban kevés az alkohol és mert citromos vagy bodzàs izesitésü, picit élénkit is!
2009. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Túlzásba nem fogom vinni de remélem ezek után büntudat nélkül meg tudok inni egy-egy pohárral!
2009. szept. 30. 09:01
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

A védőnőm javasolta, hogy hetente 2x igyak meg 1-1 dl jófajta igazi vörösbort.

A sörrel úgy vagyok, hogy útáltam terhesség előtt. Aztán meg kívántam, de csak úgy, hogy felbontott egy üveggel a férjem, ittam belőle pár kortyot, és én azzal elteltem.

Szerintem semmi baja nem lesz tőle a kicsinek.

2009. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem 9 hónapot simán ki lehet bírni alkohol nélkül...

Még akkor is, ha kívánja az ember, ennyit meg lehet állni, a babához a legkisebb mennyiség is eljut, ami nem tesz jót neki.

2009. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a MÉRTÉKLETESEN fogyasztott alkohol nem árt a babának. Anno nyitott méhszáj melletti görcsökre mondták, hogy igyak konyakot, de nem mertem... aztán befektettek és vénásan kaptam alkoholt. A kisfiam 5 és fél éves, szép, okos és egészséges. A vörösbort pedig a vas miatt is szokták javasolni... szerintem a hangsúly azon van, hogy ne legyen rendszeres és persze, 1-2 deciről van szó!
2009. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!