Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor hogy is van az anyasági?...

Akkor hogy is van az anyasági? Van aki azt írja hogy 64000ft-körül kapott, de találtam olyan válaszokat is hogy 79000-et, meg 90000-et! Eez függ attól is hogy hol szülsz és hányadik baba? Énfehérváron és 2ik baba!

Figyelt kérdés
Leírná egy fejér megyei, nemrég szült kismama hogy mennyit is kapott??Köszönöm
2009. szept. 30. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Fehérváron szültem márciusban, de az anyaságinak nincs köze ahhoz, hol szülsz és hogy hányadik baba.

Az anyasági támogatást egyszer kapod és az összege 64.125 Ft, a Magyar Államkincstárban (Kossuth utca) tudod majd igényelni.

Ikerbabáknál viszont 85.000 Ft körül van, de ezt nem tudom pontosan.

2009. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is Fehérváron szültem, márciusban. Ennek az összege azóta sem változott, 64.000 ft. Van valamennyi pár forint föle is. Ez csak ikresek estében több.
2009. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs az Off-ért! 2. válaszoló: Te hányadikán szültél? Csak azért kérdem, mert lehet találkoztunk, a kisfiam 13-án született.
2009. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A 90ezer meg a 70ezer az más. Azt az önkormányzatok adják, de nem mindenhol, ez is egy egyszeri támogatás. Itt Kispesten most 20ezret adnak, de van amelyik kerület 80ezret, és létezik olyan kerület is, amelyik semmit nem ad.

De az eredeti anyasági támogatás az 64ezer ft.

2009. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!