Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen beutalhatnak szájsebé...

Terhesen beutalhatnak szájsebészetre?

Figyelt kérdés

Letört a fogam fele és félek,hogy gondjaim lesznek vele majd,így elszeretnék menni fogászatra,bár nagyon félek tőle.

Terhesen is kapok rendesen fájdalom csillapítót foghúzásnál,vagy esetleg vésésnél?(Remélem a gyökérfogóval még megtudja fogni a fogam és így elkerülhetem majd a vésést!Véstek már valakinek,az milyen,nagyon fáj?)

Előre is köszi a válaszokat!


2009. szept. 30. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen mehetsz szájsebészetre. Én 28 hetes voltam amikor oda kerültem. Kaptam fájdalomcsillapítót, mert fel kellett vágni, hogy megnézzék maradt-e az ínyemben fogdarab. És rá pár napra műtöttek is. Rendesen be kellett öltözni és műtőben csinálták. De viszont röntgenezni nem lehetett. És amikor megszültem a baba 5 napig antibiotikumot kapott, mert az én gyulladásom miatt neki is lett. De nem lett semmi gond belőle. 5 nap után jó lett az értéke és haza is mehettünk. Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült. Remélem picit megnyugodtál.
2009. szept. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Terhesen is mindent csinálhat a fogdoki, szájsebész, csak röntgenezni és altatni nem szabad.

Van már spéci kismamiknak való érzéstelenítő is, de a sima lidocain sem árt.

2009. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elmehetsz szájsebészetre és természetesen kapsz érzéstelenítőt, de azt mindenképpen jelezned kell a dokinak, hogy babát vársz.

Én kétszer voltam szájsebészeten terhesen, semmi gond nem lett belőle. Igaz, amikor a ...(inkább nem írom ki a jelzőket, amiket gondolok) fogorvosom beletörte a fogamat húzásnál, vésni kellett volna és amikor kimondták, hogy röntgen, rögtön megpattantam. :)

Páromnak véstek fogat, azt mondta, eléggé rossz volt, de csak azért mert egy kis gyakorló (leendő) dokinőt kapott és az eléggé szerencsétlen volt. Miután a gyakorlott doki "kezelésbe vette", rögtön kint is volt a foga!

2009. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kicsit megnyugodtam,már csak össze kell szednem a bátorságom és elmenni a fogdokihoz:S
2009. szept. 30. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne légy elkeseredve! Nekem letört fogat a fogdokim mindenféle vésés, és szájsebészet nélkül kiszedett. Válasz jó dokit, és ne félj!!!!

2009. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2009. okt. 1. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!