Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes vagyok és ababa...

37 hetes vagyok és ababa méretei BPD:95mm TAD:88mm, a doki szerint sovány a gép 2900-3000grammot mond, de szerinte kizárt hogy annyi lenne. Mindig nagyobb a feje mint ahogy kéne vagy valami nincs összhangba. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek a száímtások semmik...

Sógornőmnek a végén 3940grammot jósoltak,2750-nel született rá másfél hétre...

2009. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez jo,csak annyi,hogy nem lessz valami nagy baba,de ha már 3kg felett születik,szerintem az ideális.igaz én mégcsak 26 hetes vagyok,de ugy számolok,én is,hogy legalább 3,5 kg.legalábbis remélem.amugy mégvan 3 heted,de azis lehet,hogy nem mért pontosan az ultrahang.eltérések mindig vannak.nekem a 20-ik héten kisebbnek nézték.azota nem tudom,de remélem,h behozta magát.
2009. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
okt.15re vagyok kiírva, de mamár csak 1 hetet mondott mert a lepémy sem a megfelelő már,meg szerinte nem úgy fejlődik mint kéne, ez a TAD mit jelent?
2009. szept. 29. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem sem kell aggódnod a bab méretei miatt.Nem lehet rájuk mit adni.Az orvosok szerint is + vagy- 10% tévedés vagy annál is több lehet.Az egy 3 kilós babánál 30 dgk-ot jelent!

Amúgy a TAD mellkas átmérőjét jelenti. De itt van még néhány ultrahang rövidítés:

GEST hét - gesztációs, azaz terhességi hét

LMP - utolsó menstruáció időpontja

GA - LMP szerint számolt hetek száma

Average US GA - az ultrahangos mérések szerinti terhességi hét

EDD by LMP - szülés dátuma LMP szerint számolva

EDD by Ultrasound - szülés dátuma az ultrahang alapján


FS - a petezsák átmérője

YS - szikhólyag

Placenta - méhlepény


CRL vagy SSL- ülőmagasság, fejtető és far távolsága

EFW vagy FW Handlock4 - a baba becsült súlya BPD, AC, HC és FL alapján


TAD vagy THQ vagy TTD - mellkas átmérője


APD/AD - a has mérete a gerinctől a hasfalig

AC vagy AU - haskörfogat

APAD - has hosszirányú átmérője

APTD vagy ATD - a has keresztirányú átmérője


BPD - fej szélessége a két halánték között

OFD - fej átmérője hosszában

HC, HU vagy KU - a fej körfogata

OFD vagy FOD - a homlok és tarkó közötti távolság, a koponya hosszanti mérete


FL - a combcsont hossza

HL vagy HUM - a felkarcsont hossza

TIB - sípcsont hossza

FIB - szárkapocscsont hossza

RAD - alkarcsont hossza

Remélem tudtam segíteni! Minden jót,jó babavárást, egy 37 hetes kismama

2009. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia en okt 19 re irtak es az en babam meretei is hasonloak.egyforma nem is lehetne mindenkie mas.a sulya nekem csak 2.8kg vagyis nem csak hanem ez pont jo.egy szep 3.4-3.6kg os babank lesz.de ha kissebb az se baj.az en dokim azt mondta szülhetnek most is,szep kisfiu lenne mar igy is.amugy egy ismerösömnek most született idöre a baba es kepzeld csak 2.6 kg al született.ismetlem idöre jött....szoval nem kicsi a babad,en meg mondtam is neki hogy nekem pont ekkora van a pocakomban,legalabb lattam mar mekkora.igaz kicsi de igy is haza engedtek 4nap mulva a korhazbol.
2009. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia. Nekem most 1 hónapos a kislányom. Szülés előtt 1 nappal ultrahanggal 3200g-ra becsülte a doki. Másnap 3730g-mal született. A 2 éves kisfiamnál pedig pont fordítva volt. 3400g körül becsülték és 2950g-mal született. Ő sem volt "sovány". Most 12 kg és egészséges:)Ne adj az ultrahang eredményre, mert nem pontos sosem! Különben is még van 3 heted.
2009. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!