Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt már vetélése,...

Akinek volt már vetélése, hogy bírta ki a várakozós első 2-3 hetet? És mikor mentetek először dokihoz?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos nincs hüvelyi UH, csak hasi, így arra gondoltam, hogy elmennék akár 4D-re is vhova, csak ne kelljen várni a 8.hétig. Nem néznének hülyének 4D-n?

5 hetes km


2009. szept. 29. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges a 4D!

Inkább menj el másik kórházba, vagy egy maszekhoz aki csinál hüvelyi uht

2009. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi kép nem néznek hülyének!Egy aggódó kismama vagy aki már elvesztett egy babát ha jól értelmezem, és most is attól tartasz, így megakarsz bizonyosodni arról hogy minden rendben van e !Menj el nyugodtan, nem vesztesz vele semmit, de várj míg 7 hetes leszel, mert akkor már kell lennie szívhangnak, az 5.en még nem biztos hogy lesz!A 4d sokkal jobb és pontosabb mint a hasi uh!
2009. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 4D szerintem is teljesen felesleges, én is arra gondoltam, hogy talán egy másik doki megcsinálná. Nekem sem volt 5 hetesen még szívhang, legközelebb a 8.héten kellett visszamennem, addigra már okés volt minden. :)

A legelős terhességemnél a 7.héten volt spontán vetélésem, így a másodiknál az első 12 hetet totál végig stresszeltem. Pedig nem kellett volna, mert most minden rendben volt, de az emberben csak akkor is ott van a félsz. Próbálj meg minél kevesebbet gondolni az előzményekre, bármennyire is nehéz. Én mindig azzal nyugtattam magam, hogy a villám sem csap kétszer ugyanoda, most mindennek rendben kell lennie!

2009. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A lényeg: Ne görcsölj!!!!! Hidd és tudd biztosan, hogy meg fog maradni a baba!!!! Hidd el, ez használ! 2 vetélésen vagyok túl. 16 hetes km.
2009. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én is vetéltem már. A második babánál nem is akart a párom engedni orvoshoz a 8. hétig. Nem volt gond, ki is bírtam volna, de barnázni kezdtem a 6. héten, így muszáj volt elmenni a dokihoz. Hidd el, az sokkal jobban megrémített, mint az, hogy most 1-2 hetet még várni kell.


De azt hiszem, a sok tanácskéréssel meg a keresgéléssel úgyis eltökölöd az időt, és mire találsz valakit, addigra majdnem 8 hetes leszel! Én ülnék a fenekemen, ha nincs barnázásod, vérzésed, nem görcsölsz, akkor, ha fejre állsz, akkor sem tudnak neked segíteni, a kis embrió azt csinál, amit akar. Tudom, hogy szörnyen hangzik avárakozás, de azt hiszem, orvosilag csak akkor tudnak segíteni gyógyszerrel, vagy bármivel, ha van valami jele annak, hogy esetleg elvetélsz. Így (Cáfoljatok meg, ha nem így van, az eljárást nem ismerhetem én sem pontosan) 2 vagy 4 D-s ultrahangon is csak azt erősítik meg, amit amúgy is tudsz, hogy valóban áldott állapotban vagy. Esetleg azt nézik meg, hogy nem méhen kívüli-e.


23 hetes kismami

2009. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már volt egy vetélésed, akkor minél hamarabb menj el orvoshoz, nem csak az uh miatt, hanem mert valószínűleg szükséged lesz magzatmegtartó gyógyszerre a biztonság kedvéért. Ha a vetélés nem lett volna, akkor várnék a 8. hétig, de így biztosan elmennék és felíratnám magamnak a gyógyszert.
2009. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt elfelejtettem írni, hogy a kimaradt mensi napjától szedek Utrogestant, és hála Istennek nincs barnázás!

Még mensisen sem fáj a hasam,egyedül a cicik fájnak.

Hihetetlen, hogy itt lapul Ő, de tudom, hogy velünk marad!

2 hét múlva hasi UH, erőt adtatok, úgyhogy kibírom! :-)

2009. szept. 29. 11:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó vagyok! Akkor minden tőletek telhetőt megtettetek, pihenj sokat, ne idegeskedj. Én sem bírnám ki hogy ne lássam a pici jól fejlődik-e, nyugodtan jelentkezz be uh-ra valamelyik magándokihoz, biztosan van a közelben. Hasi 4dvel is ugyanazt látná mint 2dvel, de ahol ilyen komoly gép van ott nem hiszem hogy ne lenne hüvelyi-fej a géphez. Vagy már utánajártál és nincsen olyan magánrendelő a közelben ahol hüvelyi ultrahangot is csinálnak?
2009. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudakolódtam, és az a vélemény, hogy van egy hüvelyi, ahova bejutnék a 6. hét után, de akkor meg már 4 napot kibírok, és bemegyek a saját dokimhoz a hasira, mert úgyis épp akkor kell Utrogestant íratnom. És akkor sem biztos, hogy lenne szívhang az ismeretlen dokinál...

Jobban járok, ha kitartok. :) Amíg bírok.

Sokat pihenek, az orvosom utasítására szedem az Utrot, napi 3X1-et, ezt már az előző terhesség után megbeszéltük... Remélem, tényleg megteszünk mindent, amit csak tudunk, hogy velünk maradjon.

Köszi, hogy írtál, jól esett nagyon!!

2009. szept. 29. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj!!!!!
2009. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!