Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasbaszúrós 100%-os de 1%...

Hasbaszúrós 100%-os de 1% vetélést okozó, v. vérvételes 95%-ban rendellenességkimutató vizsgalatot válasszak?

Figyelt kérdés
Tanácsokra lenne szükségem ugyanis 36 éves vagyok és ez a vizsgálat 35 felett kötelező kb 12. hétben
2008. jún. 16. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a biztonságosabbat választanám, mert az amniocentézis sem 100% és a vetélés kockázata még ha 1%-is akkor is nagy. Ennyi idősen már fontos, hogy kitudjam hordani és egsézséges legyen. Lényeg ne izguld végig a várandósságot.

Mesélek egyet: van egy ismerősöm akinek 5 gyereke van. Amikor kiderült várják a másodikat nagy volt a dilemma. Külföldön voltak előtte és olyan védőoltást kapott amiről azt mondták ha utána esik teherbe ( röviddel) akkor a baba tuti nem lesz egsézséges. Képzelheted mennyire el voltak keseredve. De azt mondták mondjanak amit akarnak az orvosok ők megtartják. S nekik volt igazuk. Ma ez a baba gyönyörű egészséges 14 éves lány:))))

2008. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia, én túlvagyok a "hasbaszúrós 100 %-oson" 37 éves ikres kismama vagyok. Nálam az életkor az iker terhesség és a magas afp miatt kellett (ajánlották fel!)Az uh- ugyan nem mutatott ki semmi kórosat, de hát bármi benne lehetett a pakliban. Szerencsére túlvagyok minnden rendben. De én ha tisztában lettem volna ezekkel a tesztekkel (integrált, Quvartett)akkor én is inkább ezt választom. Te ha időben vagy még inkább válaszd ezt és még mindég tovább lehet lépni a magzatvízvételre ha valami gond lenne. Amúgy ha idáig menne a dolog ne félj a vízvételtől még egy szúnyogcsípéshez sem hasonlítható!! Nem fájdalmas. Nekem Pesten az I.sz Női Klinikán végezték. Utánna pihenés és semmi gond nem lesz :))

Boldog babavárást! 27 hetes ikres kismama :)))

2008. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtató!!

Nagyon szörnyü amikor ilyen elé állítanak. A biztonságosabbat választanám a vérvételest. Nincs szükség 1%-ra sem , hogy megijedjek. Sajnos előfordul a "hasbaszúrósnál" a vetélés és akkor ráadásul még nem biztos hogy a magzat beteg is volt. De azt mérlegeld, hogy elég eneked a 95% válasz,mert ha az ultrahangos eredmények jók pl orrcson látható és nyaki redő is 3 mm alatt van, akkor nem kell kockáztatni.. a vizsgálat lényege, hogy kiszűrjék a betegséget és ha jelen van akkor eldöntheted, hogy akarod e betegen a babát.. ilyenkor minden rossz hír pokolian fáj és minden döntés nehéz.. Remélem minden rendben lesz és nem kell gondolkodnod a továbbiakon. Akármelyiket is válsztod, nagyon drukkolok értetek.. 14 hetes kismami.

2008. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem okvatlen első körben az integrált,Quartett tesztet válasszad,mert ahogy azt már írtak,tudsz tovább lépni!az amniocentézistől sem kell félned-egy a lényeg utána fekvés fekvés fekvés-szinte semmi mozgás!Nekem egy barátnőmnek csinálták,előtte megbeszélte a pocaklakójával h mi fog történni,és totál nyugisan végig csinálták,utána is beszélt hozzá és rengeteget feküdt,semmi rossz mozdulat és még csak fájni sem fájt utána a hasa!Tök jól vannak,most már Ő is 28 hetes és makk egészségesek!

28 hetes kismama

2008. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A magzatvízvételnél is vannak kockázatot csökkentő tényezők. Ha nem volt hasi műtéted és gyakorlott orvos végzi egy jó klinikán akkor sokkal kisebb a kockázat, mint 1%. Nem az okoz bajt, hogy eltalálják a babát (közben nézik uh-on, hogy hova szúrnak), hanem a fertőzésveszély. Ha vkinek pl. hasi műtétje volt, a belei össze-vissza lehetnek, nem úgy, mint általában, és ha ezt közben eltalálják, megfertőzhetik a magzatvizet.

Egyébként hogy-hogy kötelező? Mi történik ha vki nem megy el?

2008. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Kötelezően ajánlott 35 év felett!:-)

A Te felelősséged ha nem mész el!

2008. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!