Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit vegyek? 23 hetes terhes...

Mit vegyek? 23 hetes terhes vagyok és nem sokára el akarok kezdeni vásárolni. Január végére vagyok kiírva és fiam lesz. Leírnátok, hogy milyen ruhákat vennétek és mennyit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 56-os,62-es méretböl vennék 10 bodyt,Ugyanennyi rugit,ha lehet plüss anyagut,elöl gomboloat.

5 kis zokni,2-3 harisnya.2 sapi,1 kesztyü,egy overàll(a talpasra gondolok)

5 darab pizsi .10-15 textilpelenkabüfizetetéshez.Fürdéshez.

Egy ksikabàt,vagy meleg kardigàn,bàr ha overàllt veszel,akkor nem fontos.

Azt hiszem ruhanemükböl ezek a fontosak,aztàn ahogy nö idöközben làtod milyen az idö,mit kell neki vàsàrolni.Bldog babavàràst

2009. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna a kérdést!

Csak annyit kontárkodok bele, hogy a harisnyanadrág mekkora kell legyen? És mikortól adnak ilyet a picibabára?

Csak nem tudom elképzelni, hogy miért kell harisnyanadrág is, ha van rugi. A harisnyát a rugi alá kell húzni?

2009. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképpen nem érdemes szülés előtt sok ruhát vásárolni, mert nem tudod előre, hogy mekkora babád fog születni.Szóval csak egy-két 56-os ruhát, és egy-két 62-est, a többit meg szülés után, vagy ha nagyon sürgős, a párodat is eltudod küldeni egy két rugit venni:)Az egyik ismerősömnek pici babája született, rohangászhattak az 50 es méretű ruhák után:)

Engem is gyötör a vásárolhatnék, eddig ilyeneket vettem hogy:kiskesztyű, előke, bébifésű, hangosmesekönyv,amit éppen meglátok és akciós:)Szóval a lényeg, hogy ruciból előre sokat ne :)

Jó vásárolgatást:)

2009. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Harisnya 56-os böven jo.Hàt januàrban mög hideg van,elfér,de nem fontos,ha van kiszokni.Én nekem a listàkon 3-4 ruha àllt,viszont kezdö anyaként nagyon kevés volt.Minden napra szàmolj kettö öltözetet,persze hetente egyszer mostam.Viszont nem érdemes 62-esnél nagyobb méreteket elöre megvenni.
2009. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vásárlással még bőven ráérsz. Mikor nagyobb a baba a pocakodban, azért jobban megtudják saccolni, hogy mekkora lesz. Így könnyebben tudsz majd vásárolni is, mert míg egy hosszabb mondjuk 4kilós babára alig ha jó az 56-os méret, lehet, hogy egy jóval kisebbre meg nagy. Szóval én mindenképpen várnék. De azért persze addig összeírhatod, hogy miből mennyi kell, vagy vegyél addig olyan dolgokat (pl. textilpelus, cumisüveg stb.), ami nem méretfüggő, ha már mindenáron vásárolni akarsz.
2009. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is január végén szülök :) Nekem a kis sapkák, a rugdalózók és a kombidresszek már a szekrényben sorakoznak. Harisnyát nem készülök venni. Feleslegesnek tartom, itthon fűtés lesz, kint pedig úgyis nagyon vastag bundazsákban vagy overálban lesz majd +kispléd. Téli babával úgysem szaladunk 1-2 hetesen még ki! Hálózsákot kell még vennem, abban fog aludni, alatta body.

Én 56-ossal nem nagyon készülök, mert a testvérei 4 kg fölött, 56 cm-rel születtek, lehet, hogy Ő is ilyen nagy lesz :)

2009. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első gyerek?
2009. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is jan végén szülök. Nekünk ruciból már egy nagy halom van (kaptuk, így oda a vásárlás öröme:() Van overál, body, vékony-vastag pléd (ezt meg tudod most venni), textil pelenka. Az első, amit vettem az egy légzésfigyelő :), de csak azért, mert nagyon olcsó volt. Mivel költözni fogunk egyenlőre nem veszünk semmi nagyobbat, hogy ne kelljen majd azt is kerülgetni. De azért már rendületlenül nézegetem a babakocsi/kiságy felhozatalt :)
2009. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!