Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes kismama, lejebb...

36 hetes kismama, lejebb bovebben?

Figyelt kérdés
ma voltam dokinal es azt mondta hogy a mehszajam mar elegge ki van tagulva,a nagy meglepetestol el is felejtettem meg kerdezni,hogy mennyire,de azt mondta,hogy biztosan nem huzom ki a 40-ik hetig.nospat irt fel,napi kettot,hogy meg kesleltesse a szules beindulasat,kedden megyek vissza kontrolba... eddig minden siman ment,de most megmerte a vernyomasomat a vizsgalat elott 110/70 volt,majd miutan ki vizsgalt ra egy par percre 140/mar nem tudom mennyi...nagyon izgulok,jol jonne par megnyugtato szo...volt mar valaki ilyen helyzetben,mik a tapasztalatok?
2009. szept. 24. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 36. héten szültem, elfolyt a magzatvíz. A babám 3050g lett, és teljesen egészséges. Nem is kezelték koraszülöttként. Ha még 1 hetet kihúzol, akkor meg teljesen normális. Annak meg örülhetsz, hogy ki van tágulva a méhszájad, azt jelent, hogy könnyen fogsz szülni meglátod!
2009. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen,kossz a biztatast,csak valaki ma azt mondta,hogy lehet csaszaroznak,a vernyomas miatt,mert hogy az nem normalis,es eddig minden rendben volt,nem szeretnek csaszarral szulni:(
2009. szept. 24. 21:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a "sokktól" ment fel a vérnyomásod, próbálj megnyugodni és pihenni! A császáros szülést senki sem akarja, mindig valami gond miatt műtenek, de nincsen vele semmi baj, sőt ilyenkor a baba és a mama nagyobb biztonsága érdekében teszik. Szóval ha császár lesz, az lesz, az a lényeg hogy mindketten egészségesek legyetek, nem? Minden jót, nyugi!
2009. szept. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomásoddal, nincs semmi baj, nyugodj meg! Az hogy miután az orvos közölte veled, hogy akár hamarabb is szülhetsz, gondolom kicsit felkavart, ilyenkor tök természetes, hogy felugrik. A szülés miatt pedig ne izgulj, az is lehet túlhordod. Nekem 34 hetesen ment el a nyákdugóm, hasam leszállt, baba feje beilleszkedett, dokim azt mondta reménykedjük, hogy még 2 hetet kihúz bent, akkor már nem tartja vissza. Jah és a méhszájam nekem is megrövidült, azóta is nyitva vagyok, de ennek már 4 hete. 38 hetes vagyok, és még egyben vagyunk:) Pihenj sokat, tuti bent marad a babóca még egy kicsit:)
2009. szept. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nekem 170 volt a végére a vérnyomásom!Igaz egy rakat bogyót szedtem rá, meg befektettek, de simán szültem!És nagyon örülök neki hogy nem császár lett.

A 140 meg a határ, és csak izgalomra, tehát nyugi!

4 hetes baba anyukája

2009. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a 26. héten már nyitva volt a külső méhszáj, de mivel 3 gyereket és egy hatalmas lakást+ kertet kellett ellátnom, nem sok idő volt a pihenésre. Így is a 38. héten szültem. A nagyok se voltak odabent a 40. hétig (a kiírt időpontig) mégis minden rendben volt velük is és a picivel is. Gondolom, neked Ő még az 1. babád, így próbálj minél többet pihenni, az is késleltetheti a szülést. A vérnyomásod biztosan amiatt ugrott fel, hogy a doki rád ijesztett. Nyugi, attól, hogy 1 alkalommal kicsit magasabbat mértek, még nem fognak császározni :))) Különben is majd szülés alatt többször is mérnek vérnyomást és azok az értékek fognak számítani. Minden jót!
2009. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 3. gyerekemmel már a 36. héten két újjnyira nyitva volt a méhszájam, mégis túlhordtam, a 42. héten indíották be a szülést.

Igaz, 2 óra alatt meglett a lányom.

Emiatt ne izgulj, igyzuk van a többieknek, legalább nem lesz hosszú a vajúdás.

A vényomásom a 4. gyerekemmel 160/100 volt, az utolsó hónapban.

Simán szültem Őt is.

Tényleg az izgalomtól ugorhatott meg egy kicsit, de a 140 teljesen normális még.

Könnyű szülést, szép kisbabát, és jó babázást Neked.

Üdv.

2009. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 36 hetes vagyok :) A vérnyomásod miatt biztos h nem kell aggódnod a 140/ valamennyi az még normális felső határa.

A barátnőm 3 hete szült, 36 hét 4 napra és egészséges, ügyesen szopó cuki kisfia lett, még jobban is alkalmazkodott a dolgokhoz mint anno az én első babám a kisfiam, aki 41.hétre született, viszont sokat vesztett a súlyából stb.

Szerintem ha még pár napot "kihúzol" már akkor se kéne szedned nospát meg semmiféle ilyen visszatartó dolgot mert nyugodtan jöhetne a baba :)

2009. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 26. héttől szedtem a No-spát, Magne B6-tal kombinálva. Kórházban is voltam 2 hétig. Aznap szültem, amikorra ki voltam írva, természetes úton, és egészséges kisfiam van. A vérnyomás meg lehet amiatt is, hogy izgulsz emiatt. nem kell, már koraszülött BIZTOS nem lesz! Könnyű szülést!
2009. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom mindenkinek a megnyugtato valszokat,hetfon toltjuk a 37 hetet es kedden megyek ujra vizsgalatra,mar alig varom,a dokim azt mondta legutoljara,hogy tuti nem huzzuk ki a 40 hetig,de majd meg latjuk:)konnyu szulest es kellemes babavarast kivanok mindenkinek,na meg sok turelmet es kitartast az ujszulottes kismamaknak!
2009. szept. 26. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!