Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fáj a derekam, és a...

Nagyon fáj a derekam, és a gerincem. Napok óta, és nem tudom mit tegyek, mert a gyógyszeretárba azt mondták semmi féle fájdalom csillapitót nem szedhetek. Milyen fájdalóm csilapitót szedhetekbe? Mitől lehet ez a fájdalom?

Figyelt kérdés
21 hetes terhes vagyok,és 3 napja szenvedek.
2008. jún. 14. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,ez a derékfájás teljessen normális,a növekvő méh csinálja a helyet,és tágítja a csontokat.Sajnos én is a 24 héttől derékfájástól szenvedek,de az még semmi,igazából most fáj rendessen.Ülni aludni nem tudok,ha meg sikerül leünöm 5 perc mirre feltudok álni.Nálad lehetséges hogy elfog mulni,és majd később jelentkezik megint.Fájdalomcsilapítót én nem szednék,szerintem nem tesz jót,mert lehet elmúlik tőle pár órára,de aztán indul megint az elejétől minden.Üdv 40 hetes kismama.
2008. jún. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szíja!Nagyon köszönöm a válaszodat!Már azt hittem izületi gyulladásom lehet.Akkor szenvedek tovább,elég jó fájdalom türö vagyok,de ez kicsit sok:(Akkor meg nyugiztam,hogy nincs nagyobb baj.De jó neked nem sokára meg lesz a babód:)Gratulálok a picihez elöre is!Köszönöm szépen a segitséget!
2008. jún. 14. 09:09
 3/7 anonim ***** válasza:

A derékfájás bizonyos szintig norális, de azért vannak fokozoatok. A javaslato az, hogy keress fel egy szakembert, egy gyógytornászt, lehetőleg olyat, aki ért a kismamákhoz, és kezdj tornázni. A torna megerősíti a hátizmokat és nem fog fájni (bár az első 2-3 hét akkor is nehéz lesz , fokozódni fog a fájdalom, de aztán nem fog fájni)

Gyógyszert semmiképp ne szedj, az csak tünetet kezel, jobb lesz pár órára, de nem fog elmúlni, a babádnak meg ártasz vele!!

Gyulladáscsökkentő krémet használhatsz (voltaren, diclofenac...), és jót tesz ha párod kicsit megmaszíroz, de óvatosan a derekad körül.

41 hetes kismama, 4 törött csigolyával, tudom milyen a hátfájás...

2008. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szíja 2 válaszóló!Köszönöm szépen,hogy írtál.Meg fogadom a jó tanácsod!Nagyon szép babázást kivánok,azért nem írtam hogy babavárást,mert már bármelyik pillanatba kezdbe tarthatod a babádat:)Köszönöm még egyszer!
2008. jún. 14. 10:16
 5/7 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak: a Diclofenac is, a Voltaren is tilos!

Ha nagyon muszáj, lehet bevenni egy Algopyrint. Nekem ezt a doki mondta. De a legjobb a masszázs illetve az úszás csodát tesz! Ami még segít: vegyél egy nagy labdát, azon ücsörögj, ha leülsz, ne széken, segíteni fog! Nekem is beváltak ezek, mert én is derékfájós vagyok.

2008. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A válaszod neked is!Veszek labdát:)De úszni nem tudok:(Köszönöm még egyszer!Szíja
2008. jún. 14. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb 17hetes koromtól fájd,de néha a könnyeim folytak.Én nem tudtam sajna tornára járni,mert dolgoztam és nem volt időm.de én is használtam fitt ball labdát-a tescoban vettük 1500ft körül van,sztem ennyit érdemes beruházni és nagyon jó később is:)Fájdalom csillapítót ne szedj még algopirynt se sztem,nekem még azt sem engedték-pedig fejfájós is vagyok,de kibírtam,itt vagyok:)Kicsit megmaszírozhat a párod,de azzal is vigyázz,mert ugye a testünk tele van idegvégződési pontokkal és méreganyagot szabadít fel a masszázs-én nekem pl egyenesen hányingerem volt ha maszíroztak,fel is adtam a dolgot,pedig imádom.Ami nekem nagyon segített még az a szopis párna.WWW.szopiparna.hu

Vettem egyet ,mindenki azt mondta hülyeség az ismerettségi köreimben,na hát sztem nem.el sem tudom képzelni mi lett volna nélküle az az igazság.Akkor vettük mikor nagyon fájt a derekam és elkezdtem ezzel aludni,két három nap alatt eltünt a fájdalom szinte,ha nem azzal aludtam visszajött..Teljesen tehermentesíti a gerincedet én a lábam közé kapom hosszában és átölelem éjjela másik lábam is rajta van.Egyrészt kényelmes ,másrészt nem tudsz a hasadra sem fordulni emiatt,tehát duplán védi a babát.Mi már sehová nem megyünk nélküle és nem is adnám oda,ha meglesz a baba akkor meg jó lesz rajta szopiztatni sztem.

Egyébként én szerencsére kinőttem ezt a fájdalmat,nem fáj már csak ha nagyon kifárasztom magamat,de sztem a párna használata is segíti,hogy nem fáj.

Amúgy attól fáj a derék a terhesség alatt,hogy a méhet tartó szalagok a gerincünkhöz vannak rögzülve és mivel elkezd nőni a méh a súly huzza a gerincet,de az nincs hozzászokva.Ebből az lesz,hogy fáj-ezért próbáld meg tehermentesíteni legalább éjjel,akkor pihen a szervezetünk a legjobban:)remélem segít majd.36hetes kismama

2008. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!