Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetesen C2000 a méhszáj-ért...

21 hetesen C2000 a méhszáj-értékem, ezzel tényleg feküdni kellene?

Figyelt kérdés
Rengeteg táppénz után most kezdtem visszamenni dolgozni napi 4 órában, erre jött a hidegzuhany, a dokim azt mondta, ő nem dolgozna a helyemben, hanem minél többet feküdne. Néhányszor nap közben keményedik a hasam (nem az egész, csak lent itt-ott kis területeken, lehet hogy a baba, és nem is igazi keményedés??), és azzal riogatott az orvosom, hogy tovább rövidülhet ezek miatt a méhnyak. De én kételkedem, hogy a stresszmentes ülőmunkám akkora veszélyt jelentene, úgy olvastam, más dokik ezt az értéket teljesen normálisként értékelik, hisz a méhszáj zárt. Tapasztalatok?

2013. ápr. 17. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Első babánál nagyon korai 21 hetesen a c2000-es méhszáj, ha nem akarod kockáztatni a babádat, otthon maradsz. Nekem c3000 volt annyi idősen első babánál, de mivel én is keményedtem, görcsöltem, nekem is otthon kellett maradnom (én is ülőmunkát végeztem, hiába stresszmentes, attól még reggel felkelsz, elmész dolgozni, közlekedsz, stb., holott ilyenkor pihenni kellene, minél többet vízszintesben lenni). Hiáb a zárt a c2000, de már elkezdett rövidülni.
2013. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizony jobb félni mint megijedni! Nekem is C3000 volt eddig, most 33 hetesen lett C2000, és még így is azt mondja az orvos, többet pihenjek.

Vedd komolyan amit az orvos mond, és a stresszmentes ülőmunka helyett inkább feküdj, amennyit lehet. Mivel meg van rövidülve a méhnyak, ez már bármikor kinyílhat. De ha többet pihensz, fekszel, akár javulhat is még ez az érték.

A barátnőmnek volt C2000 érték 20 hetesen, majd C2001 lett, be is fektették a kórházba, egy hónapig bent volt, csak úgy engedték haza, hogy javultak az értékei(a részleteket nem tudom), végül időben szült.

A keményedésre meg mindenképp szedj MagneB6-ot vagy Magnerotot.

Minden jót!

2013. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egész nap feküdnöd kéne. Mikor úgy érzed, hogy keményedsz, akkor pihenj le. Ne terheld túl magad, ne takarít egész nap, azért próbálj picit semmittenni. Van, akinek eleve rövidebb a méhszája. Nekem 3100-al mondta a doki, hogy maradjak otthon. Nem tettem, amíg kényelmes volt, addig dolgoztam, jöttem-mentem, persze ügyeltem rá, hogy eleget pihenjek, délután mindig lefeküdtem aludni. Magnéziumot gondolom javasolta az orvosod, abból ha nagyobb adagot szedsz a szokásosnál, megelőzhetők a görcsök. Esetleg kérdezz meg másik orvost is. Viszont ha gyakoribbak lesznek a keményedések, akkor mindenképp az orvosra hallgatnék.

Nálam a 20. héttől hetente, kéthetente előfordult minimális vérzés, és elég sokat keményedtem, ezek szépen elmúltak az utolsó másfél hónapra, időre született a fiam.

2013. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hetesen volt c2000,de nekem alapbol az volt,és azt mondták pihenjek,bár azért teszek-veszek de már nem dolgozom most 33 hetes vagyok és még mindig szigoru pihenés,és modjával csinálok mindent...Te tudod,de szerintem vigyázz magadra jobban mint eddig.
2013. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is C2000-es volt az érték 20 hetesen. Nem feküdtem, ugyanúgy csináltam mindent. Persze pihentem, de azért nem egész nap. Nem lett semmi bajom..
2013. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!