Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetesen érdemes már 4d-s...

18 hetesen érdemes már 4d-s uh-ra menni? Ki tudják ilyenkor szűrni a rendellenességeket? Esetleg a neme már látszik ilyenkor?

Figyelt kérdés
2008. jún. 13. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A következő ultrahangvizsgálatot a 18. és 20. hét között végzik, ami az un. genetikai szűrővizsgálat. Ilyenkor ellenőrzik a méhlepény elhelyezkedését, a magzatvíz mennyiségét, a koponyát, a gerincet, a hasfalat, a végtagokat, a 4 üregű szívet, a rekeszizmot, a veséket, a gyomrot és hólyagot. A gyomor teltsége jelzi, hogy a magzat nyelőcsöve átjárható, a telt hólyag pedig, hogy működik a vese. Ebben az időszakban a magzat fekvésétől függően már a neme is megállapítható. "

2008. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már érdemes elmenni ilyenkor is .

Nekem sima 2D-s ultrahanggal már a 18. héten megtudták mondani a nemét.

Ez persze attól függ,hogy hogyan helyezkedik a babád.

Nekem azt mondta az orvosom,hogy a rendellenesség kiszűrésének az eredményességét nem az ultrahang típúsa határozza meg,hanem az azt végző orvos szaktudása.

2008. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármikor érdemes menni, sőt minél előbb, annál inkább belefér a képbe. Mert ha már nagyobb lesz, nem fog elférni a monitoron:-)

A neme 16 hét után látszik, ha úgy fekszik.

És igen, a 18 hetes uh a második nagy szűrővizsgálat.

De tuti nincs, csak nagyon valószínü...

2008. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 hetes a babám, most voltunk két napja 4D-n. Szerintem érdemes elmenni!!! Egyrészt jobban mutatja, hogy egészséges vagy beteg a baba, mint a sima ultrahang, másrészt esetleg előbb megtudod, hogy fiú vagy lány. Nekem állítólag fiú lesz, bár eléggé dugdosta magát :)

Szerintem menj el, ha megteheted, nagyon klassz dolog!!

[link]

én itt voltam!

2008. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a 20-24. hét között ajánlják a !D-t, mert akkor már egészen szép a babácska. Nem olyan kis vékony, mert már fejlődött rajta izom és a pofikája is már egészen szépen kerekedik. Itt a neten találsz elég sok !D-s képet, ahol láthatod, hogy melyik héten hogy néznek ki a babák és eldöntheted, hogy kíváncsi vagy már most, vagy még bírod egy kicsit, amíg "szépül" odabent. A 4. hónapban még belefér a képbe, utána már nem.
2008. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

En voltam 18 hetesen is es 26 hetesen is elmentem.

Oszinten megmondom,h nekem mindketto 4d uh nagyon jol sikerult.A 18.hetesen egeszben lattam a babat,ahogy mocorog,feszeng,szoval egy csoda volt,a 26.heten amikor voltunk,ott mar nem fert bele egeszeben,de nagyon nagy elmeny volt igy is,itt mar rendesen lattuk az arcocskajat,es tenyleg hizik am eszmeletlenul,mar nem olyan kis vekonyka.

En azt javasolnam,h a penztarcad engedi menje el most is,es kesobbi is,mert tenyleg nagyon nagy elmeny.

A nemet nekem mar a 16.heti uh-n megmondta az orvos,szoval ehez nem kell elmenni 4 d-re,mert lehet,h akkor sem fogja megmutatni magat,nekunk szerencsenk volt a kukacot megmutatta,de arcat nem nagyon akarta mutogatni.

Nagyon boldog babavarast kivanok

28 hetes kismama

2008. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!