Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudtok a munkára koncentr...

Hogy tudtok a munkára koncentrálni?

Figyelt kérdés
7. hétben vagyok, annyira szerintem nem is vagyok rosszul inkább csak puffadás, meg fáradság, általános nem túl jó közérzet, de nagyon nehéz a munkára figyelni. Irodában dolgozom középvezető beosztásban, és el is várják a teljesítményt, de az utóbbi két hétben nagyon sokat lógtam. Attól félek, ha ez így megy tovább és a főnökm észre veszi nem lesz velem megelégedve, és akkor a szülés után nem szívesen várnak vissza, nézhetek másik állás után.
2009. szept. 23. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, ezzel mind így vagyunk. Az elején csak álmos voltam, majdnem elaludtam. Mire 12hetes lett a picur megszokták, hogy késve megyek be. Persze picit tovább maradtam mindig.

Aztán ahogy egyre nagyobb lett a pocak, a pici elkezdett mocorogni annál nehezebb volt arra figyelni, amit csináltam. Mindig a Manó körül jártak a gondolatok.

Mindenkinek új a helyzet, meg kell szokni, neked is, hogy változol, és a kollégáknak. Sok kismamával dolgoztam együtt, mindenkit szeretettel fogadtak, mikor visszajött, és a második baba érkezésé után is visszavárták!

Boldog babavárást, és a munkád miatt ne aggódj. 7-8hét múlva lehet újra "régi" leszel.

2009. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nallam is ugyan ez volt a helyzet. Irodaban dolgozom, nekem annyi a szerencsem, hogy rugalmas a munkaidom igy ha egy napig nemjovok az sem gond amennyiben ledolgozom a heti 37 orat. De ennek ellenere nagyon nehezen birtam, nem akartam, hogy barki ugy erezze visszaelek a helyzettel. Most 18 hetes vagyok es hidd el mar sokkal jobb. Nekem a 14-dik het utan lett jobb. Most ismet nagyon energikusnak, aktivnak erzem magam. 14-dik hetig meg a hanyingerrel is kuszkodtem, tobbszor rohantam wc-re stb. Nallam teljesen megertettek mi a helyzet, sot voltak nagyon segitokesz ferfi kolegak. :) Olyan rendesek voltak hogy egesz idaig meg kavet sem foztek az irodaba mert nembirtam a szagat. :) Mindig lementek a bufehez kavezni, pedig egy szoval sem kertem tolluk. Szerintem ne aggodj, ha idaig nem volt gond a munkaddal akkor megertik a helyzetedet es senkinem fogja azt gondolni rollad, hogy nem vagy jo munkaero. :) Kitartast neked es meglatod hamarosan jobb lesz!
2009. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10hetes kismama vagyok, tegnapelött egész egyszerüen elaludtam az iróasztalomon. Bejött a fönöknőm, egy jót mosolygott és kiment.Többen vagyunk az irodába.Mindenki megértő.Szülés után vissza kell vegyenek, erre törvény van,sőt nálunk a kismamák a vége felé nem kötelesek 8 órát dolgozni, csak 6 ot, de ugyanúgy 8 at fizet a munkáltató(erdélyi 10hetes kismama vagyok).

Boldog babavárást!

2009. szept. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5 és fél hetesen tudtam meg, hogy babát várok, 7. héttől eljöttem táppénzre, mert nem nagyon tudtam a munkára koncentrálni(szintén középvezető beosztásban voltam) és a sok stressznek sem akartam kitenni magam.

Mikor eljöttem nagyon rossz volt a hírtelen pörgésből kiszállni. Ma már áldom a napot, mikor így döntöttem, mert így ki tudtam/tudom élvezni a terhességem minden percét.

2009. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

érdekes, nekem az első trimeszterben nem volt annyi bajom, mint most. Ne kövezzetek meg, de néha nagyon zavar, hogy épp akkor kezd el mocorogni a babám, mikor valakivel beszélgetek, vagy valamit csinálok. pl. a templomot nem igazán szereti, egy misét nem bír nyugodtan végigülni. Pedig nagyon szeretem, ha mocorog, de bezzeg otthon, ha hanyatt fekszek és a kezemet a hasamra teszem, akkor nem akaródzik neki mozogni. És a mocorgás miatt már nem tudok rendesen a munkámra figyelni, és nagyobb hibafaktorral dolgozok, mint amúgy.


22 hetes pocis

2009. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a legelején egyáltalán nem tudtam koncentrálni a munkámra, mert nem igazán voltam otthon a terhességgel kapcsolatos kérdésekben, úgyhogy legszívesebben mindig a neten lógtam volna, annyi kérdésem volt. Mindig a babára, meg Apára gondoltam, hogy vajon ő hogyan éli meg, hogy babánk lesz. Néha megrémültem a felelősségtől, máskor meg majd kicsttantam az örömtől, hogy összejött. Majd elaludtam néha a fáradtságtól.

Utána lassan hozzászoktam a gondolathoz, a második trimeszterben már nem is voltam olyan fáradt, de mostmár a baba nem nagyon enged ülő munkát végezni. Ha sokat ülök, egy idő után elkezd rugdosni alul, ha nem tetszik neki, hogy hajlongok, akkor megfeszíti magát és volt olyan délelőtt, hogy nem tudtam feszülés nélkül a helyemről jobbra hajolni (aktákért pl.).De holnaptól már nem dolgozom. 23 hetes km

2009. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!