Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 0.97 lett az AFP MOM értéke....

0.97 lett az AFP MOM értéke. A védőnő szerint alacsony. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
minden tudásom szerintem ez tök OK
2013. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit mutat az AFP-vizsgálat?


Az AFP értékének meghatározásakor az anyai vérben lévő fehérjekoncentrátum mellett figyelembe vesszük a kismama pontos várandósági korát, testsúlyát és testmagasságát is. A 16. hétben járó kismama esetén így 0,7-2,5 MOM közötti AFP érték tekinthető normálisnak. A normális értéket úgy kapjuk meg, hogy összesítjük azokat az AFP értékeket, amelyek egy egészséges terhesség során mérhetőek.

2013. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első babámmal 0,95 volt, másodikkal 0,89; nem alacsony, tökéletes. Egészségesek!

Ha esetleg rosszul írtad volna és 0,79 az érték akkor sem lenne túl alacsony!

2013. ápr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem 0.45 MOM volt...na az az alacsony,nem ez. 0.5-től jó az érték, persze engem halálra rémisztettek az eredményem miatt. Sőt, sógornőmnek 0.3 MOM volt, mégis egészséges lett a kislánya, ráadásul ő is és én is voltunk magzatvízvételen ahol azt mondták nincs semmi baja. Szóval kedves kérdező ne aggódj :)

34 hkm

2013. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az AFP vizsgálat állítolag egy nagy kaki... Nekem annyi ismerősőmnek lett rosz eredménye,és mindnek egézséges a babája... Elavult dolog már állítolag nem értem minek kell.
2013. ápr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj , jó az eredményed, nekem 0,56 lett és debrecenbe küldtek eddig csak uh volt amin minden oké lett, de vettek vért azért meg hétfőn megyek vissza! De az ottani doki azt mondta hogy kb. 1-1,5 % az esély arra h beteg a baba az eddigi eredmény és leletek alapján és hogy a családban sehol sem volt probléma. Úgyhogy ne aggódj kedves kérdező a te értéked teljesen jó!!!!!
2013. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!