Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt 40. hét felé járó...

Van itt 40. hét felé járó kismama? Akár többedik babával?

Figyelt kérdés
Hogy vagytok? Főleg lelkileg. Annyi aggodalom, szorongás van bennem. Pedig 3. baba. És már bármikor megérkezhet.
2013. ápr. 2. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én elvileg holnap szülök, aztán majd kiderül hogy a kislegény hogy dönt :)

Első baba, szóval igazából nem tudom mire számítsak, de már nagyon várjuk!

Mi miatt aggódsz, ha megkérdezhetem?

2013. ápr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem - elvileg - még egy hét visszavan. Túl vagyok egy sima és egy császáros szülésen. Rossz, hogy nem tudom, most melyikre számítsak. Meg kicsit rossz ez a bizonytalanság, hogy nem tudom, mikor lesz már kint. Egyre jobban várom már, persze, közben pedig olyan felfoghatatlan, hogy mindjárt itt lesz.

Gondoltam, jó lenne a hasonló helyzetben lévő kismamákkal kicsit "beszélgetni".

2013. ápr. 3. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok :) Igazából szinte "észre sem vettem, hogy terhes vagyok" annyira simán ment eddig minden ( le is kopogom), és most hihetetlen hogy mindjárt vége a "nyugis" időszaknak. Kicsit bennem is van félsz, de ez inkább az ismeretlentől való félelem és izgalom keveréke...

Természetes szülést tervezünk, és gyorsat... aztán majd kiderül :)

2013. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok :)

én mára vagyok kiírva a 2.fiammal.a nagyom már 3,5 éves.elsőt simán szültem,remélem most is igy lesz.aggodalom bennem is van,rengeteg.szülés végett is.hisz már tudom h mire számítsak.folyton keresem a jeleket.szerencsére könnyen és viszonylag gyorsan szültem(10 óra első fájástól,felsírásig).azt mondják második gyorsabb lesz.át majd kiderül.a másik nagy aggodalmam a fiam.nagyon anyás.imádja a tesót,meg nagyon várja.minden nap kérdezi h mikor veszi már kia doktorbácsi,hisz az lett neki mondva hogy a nyuszikával jön a tesó.szóval nagyon készül már az érkezésére.mindent megvetetne neki,meg odaadna.viszont nagyon anyás,ragaszkodó típus.még soha nem volt tőlem külön max 1-2 éjjelre,akkor is én altattam el és ugy mentünk el apával.félek hogy fogja viselni azt h nem leszek itthon pár napig.és nem tudom h én hogy fogom viselni a hiányát,meg amikor apával jönnek látogatni,és el kell menniük.jobban félek ettől mint bármi mástól :( folyton mondva van neki,h pár napig apával lesz,anya meg a kistesóval a kórházba.már akkor pityereg miatta :( már csak azon imádkozok,h ugy induljon be a szülés,vagyis ugy kelljen mennünk hogy vagy alszik,vagy az oviba van a drágám.kérdező,neked mennyi idősek a gyerekek,akik otthon várják a tesót majd?hogy élted meg a "nagy" otthon hagyását mikor mentél a másodikkal szülni?benned nem voltak ilyen félelmek,vagy most nincsenek?

2013. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3,5 és 2 évesek.

A "nagy" nálunk már mindent ért. Miatta nem aggódom, hogy hogyan fogja bírni, amíg nem leszek itthon. Meg ugye már van rutinja. :-)

De a kisebbik... Épp kezd benne kicsúcsosodni az anya-anya-csakanya dolog... Itt van nálunk most pár napig mama. Szegény mama, már azt hiszi, neki szól az a dolog, hogy tőle semmit nem fogad el a kisebbik unokája, hanem mindent "csak anya". Hát... Ő nem tudom, hogy fogja bírni... De remélem, viszonylag jól. Meg jó, hogy ott lesz mellette a "nagy"tesó.

Egyébként amikor a második született, anyukámmal volt a "nagy"lányom. Valahogy nem aggódtam érte. Meg akkor igazából nem róla gondolkoztam - ez lehet, furán hangzik, de akkor bent a kórházban, a kicsire koncentráltam elsősorban. Meg tudtam, hogy a "nagy" jó kezekben van. Hozzám nem is jött be a "nagy"lányom a kórházba. Beszéltem vele telefonon. Az jó volt. És talán elég is. Lehet, hogy akkor ő még nem értette volna annyi idősen teljesen, hogy anya miért van ott ilyen fura, idegen környezetben, és főleg, miért marad ott.


De a te "nagy"fiad már nagyobb. Mármint nem másfél éves. Lehet, neki még esetleg jót is tesz, ha bemegy majd hozzátok, és te jól megölelgeted.


Egyébként nem semmi, hogy mára vagy kiírva!!!!

Én szeretném, ha nekem előbb beindulna, mert akkor lenne esély arra, hogy ne császározzanak.

2013. ápr. 3. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!