Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szolárium és terhesség?...

Szolárium és terhesség? Jártatok? Milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Szülőklapján olvastam,hogy ha ritkán jársz,letakarod a hasad,sok folyadékot iszol utánna és használsz testápolót akkor lehet járni,de hozzáteszem ritkán,érdekelne hogy ki járt és milyen gyakran?Nem lett semmi baj?
2013. ápr. 2. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én biztos nem vállalnám be. Terhesség alatt nem az a legfőbb szempont, hogy szép legyen a színem.
2013. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essen,én jártam szoliba,de mikor megtudtam,hogy állapotos vagyok,azóta egyszer sem voltam,és mivel ezt most olvastam,érdekel hogy igaz vagy nem :) a tapasztalatok érdekelnek,hogy ki szolizott,szolizik.Hallottam már azt is,hogy a doki sem tiltotta a 3-4 percet.hát én nem merem bevállalni és nem is fogom :)
2013. ápr. 2. 17:04
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
nem mennek. amugy se, de igy foleg... hallottal mar bor rakrol? nem beszelve arrol hogy oregiti a bort es rancos leszel 40 evesen mint egy aszaltszilva. nem divat mar a szoli.. vannak barnito kremek.
2013. ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A szolirol mindig is megoszlottak a velemenyek. Ez a terhesseggel kapcsolatban sincs maskepp. Errol 100% biztosat meg senki nem mondott, ha csak a neten korulnezel, ezzel szembesulsz. Az en orvosom szerint a nem tulzasba vitt szolitol nem lesz baj.

Szerintem az ha kethetente megengedsz magadnak egy 6-7 perces menetet,meg semmi baja nem lesz a babanak.

Nyilvan, mindenkinek elso a babaja egeszsege, de ha megnezzuk,nagyon sok helyen olvasni pl, hogy karos a lakkozas,a mukorom, a hajfestes stb... De attol mert valaki allapotos meg nem kell a megszokott dolgaidtol megvallni, "eligenytelenedni".

Sose vittem tulzasba a szolit, tenyleg minimalis amennyit jartam, most terhesen se jellemzo h heti,vagy akar ket heti rendszesseggel jarnek. De neha szuksegem van ra lelkileg. Meg sajnos eleg sotet haju vagyok es nekem meg a hasamon is latszik a pihe olyan "szoros tipus "vagyok:) kiabranditonak erzem magam hulla feheren a kis piheimmel. Ugy meg nem latszik annyira. De szerencsere nekem mar egy alkalom is iszonyat sokat tud szamitani arnyalatban es hat ezert sincs szuksegem arra h agyon szolizzam magam.


Szoval kerdezz ra a dokidtol megnyugtataskepp, aztan majd meglatod.

De gondolom itt senki nem a plazacicas szolimaca kategorias szolizasra gondol amikor szolizni indulna terhesen.

Kellemes baba varast:)

2013. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem szokták javasolni, mert terhesség alatt (a fokozott vérkeringés miatt) nagyon könnyen le lehet égni, és könnyen rosszul is lehet a kismama közben. Bár nekem fontos volt terhesen is hogy jól nézzek ki, nem jártam, azért az kibírható :).
2013. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nagyon szépen köszönöm a megnyugtatást :) Teljes ugy tünt mintha magamról olvastam volna :)
2013. ápr. 2. 17:18
 7/11 A kérdező kommentje:
upsz,4es válaszolónak szántam :)
2013. ápr. 2. 17:18
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Tudom,sokan elitelik azokat akik megkiserlik a szolit,mondvan minek. De szerintem mindenki tisztaban van a sajat hataraival egyreszt, masreszt az orvosaval is konzultal,es az is biztos,hogy nem az a cel hogy huu de negerek legyunk. Ez csak egy kis lelki apolas, vagy szor eltuntetes :) , es ha anya boldog egy kis d vitamintol ebben az undorito tavaszi idoben, akkor a baba is boldogabb,mintha befordulsz. En sem jartam az elejen, a vegen se valoszinu h fogok. Most mereszkedtem el eloszor amiota terhes vagyok, kemeny 6 percre, es elore lathatolag nem mostanaban megyek. En is mindenre figyelek, mindent elolvasok,mindent megbeszelek az orvosammal, hisz a babam a legfontosabb :) de lelkileg nekem most nagyon jol esett ez a kis 6 perc:)
2013. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Élvezzük az áldott állapotunkat és ne ijedjünk meg a saját árnyékunktól is!

Ami az anyukát megnyugtatja és határokon belül marad,akkor a baba is jól érzi magát.Köszönöm

18hkm

2013. ápr. 2. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

heti 8 percet jártam, kb az elejétől a végéig. Máskor sem szoktam többet, és nem is égtem le, talán évek alatt 2-szer. Én úgy voltam vele, hogy inkább szolizok, minthogy a napon aszalódjak. Kis alapszín meg kellett a lelkemnek.

Sokan azt mondják, hogy felmelegíti a szoli a magzatvizet, meg hogy májfoltokra hajlamosabb az ember terhesen (ez utóbbiról tudom, hogy igaz, az előbbiben nem nagyon vagyok biztos.)

Jelentem, a gyerek egészséges, problémamentes terhességből.

2013. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!