Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Született valakinek 34 hét...

Született valakinek 34 hét körül babája? Miért lett koraszülött? Mennyi esélyük van ilyen korban?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 12:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azért mert szeretném tudni mennyi esélye van ha megszületik. Az én babámat 32 hetesen becsülték 1800 grammra szerintetek akkor most mekkora lehet?
2013. ápr. 2. 12:58
 12/15 anonim ***** válasza:

Babája válogatja, hogy két hét mennyit híznak. :) Ha a nagykönyvet vesszük alapul, akkor kb. 500 grammot hízott, de simán meglehet, hogy többet is. Az véleményem szerit már fix, hogy 2000 gramm fölött van. Én például 2100 grammal születtem, 43 centivel, szóval ezek már jó értékek, és garantálom, koraszületésemnek semmi nyoma.


20 hkm

2013. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

És te koraszülött voltál?


Én az voltam, 2 kilóval születtem a 36. héten. Nem tudni, miért voltam ilyen kicsi. De van már gyerekem, az egyik 3 kilóval született a másik meg 2900-al.

2013. ápr. 2. 13:05
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam a 34.héten született 1930 g-mal és 43 cm-rel.

Elfolyt a magzatvizem.De már egy héttel szülés előtt kaptam tüdőérlelőt (mivel fennállt a koraszülés veszélye),így csak légzésrásegítést kapott 2 napig,2 napig volt inkubátorba és 3 hétig voltunk kórházba.

Ma már 16 hónapos és nem mondja meg senki róla,hogy korababa volt.Teljesen egészséges szerencsére.

Mikor megszületett ilyen picin,még ráncos sem volt,olyan volt mint egy időre született baba,csak persze jóval kisebb.

Az esélyeik pedig 30. hét felett jók.

2013. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Fiam 35. hétre született igaz 3000gramm 52cm de a koraszülött osztályra került mert 2 órásan légzészavara lett, pedig kaptam tüdőérlelő szurit a 33. héten mert már akkor beindult a szülés. kórházban voltam végig nyitott méhszáj miatt. De azért került intenzív osztályra mert bár a 36. hét előtt született ami miatt koraszülöttnek nyílvánítják, zöld volt már a magzatvíz és lenyelt belőle meg a tüdejébe is került. Antibiotikumot kapott, inkubátorban volt 6 napig, lélegeztetőgépen volt 2 napig, de mostmár egészséges 1 éves nagyfiú. Nyaki háti hypotómiája volt és szülés közben eltört a kulcscsontja is. De nem látszik rajta hogy korababa volt! Már sétál, gagyarászik, fejlettebb mint sok normál időre született baba, most 10kg és 78cm. boldog babavárást
2013. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!