Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes km vagyok és tapaszta...

12 hetes km vagyok és tapasztaltam, hogy ha reggel nem eszek valami szilárdat, akkor tuti hányás a vége. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Eddig hányás nem volt csak émelygés, és nem tudtam rendesen enni. Most már alakul az étvágyam. Pedig előtte rengeteget ettem. Nem tudom hogy fogom bírni az éhgyomri vérvételt.
2009. szept. 19. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ennek az oka az lehet, hogy egyfelől a hormonok "felrúgták" az egész szervezetedet és ezek okozzák a hányingert is, másrészt viszont jó evő voltál előtte, tehát a gyomrodnak hiányzik a megszokott mennyiség. Feltétlen egyél valamit reggel, még akkor is ha nagyon nem jól vagy. Én is minden reggel hányingerrel mentem el dolizni, de előtte bekaptam pár szem kekszet, ittam hozzá ásványvizet, így elviselhetőbb volt. Az éhgyomri meg elviselhető, mert addigra megszokja a szervezeted ezt a "másállapotot"+ a kismamikat soron kívül fogadják (legalábbis nálunk)! :)

2009. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De jó. Nálunk ki volt írva, hogy nem érkezési sorrendben, hanem vizsgálatok szerinti csoportosításban hívják be az embereket. 1,5 órát vártam, és már olyanok is bementek, akik jóval utánam jöttek. Egyébként vércukorvizsgálatra kell csak éhgyomorra menni, azt a védőnő csinálja. Oda reggel 8-ra mentem, és várni sem kellett. Ezt ki lehet bírni.

A kislányommal én is így voltam (a fiammal nem), de tényleg erőltetni kell az evést, és akkor jobb lesz.

2009. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!