Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős terhességtől...

Mennyi idős terhességtől lehet már vásárolni a babacuccokat?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Hogy érted, hogy "lehet"? Én már előtte is gyűjtögettem, a 20. hétre minden megvolt, szoba berendezve, szekrények bepakolva.
2009. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én a héten vagyok 25 és tegnap mentünk vásárolni:)A rucik és a textil kivételével minden megvan:)Amúgy sztem még egy hónapppal később is ok,de nekünk már tuti,hogy puncis ezért vágtunk neki az útnak,meg nem mellesleg,szegény párom nyakán addig lógtam míg el nem mentünk:D
2009. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akát terhesség előtt is vásárolhatsz, amit akarsz, nem tilos. :-)


Ami engem illet, én a 14. hét előtt semmit sem fogok, de valószínűleg megvárom a 20. hetet. Majd amikor már érzem a mozgását és tudom a nemét. :-) Még akkor is bőven ráérek megvenni minden fontosat. De van, aki már a 6. héten elkezd gyűjtögetni-vásárolni. Nincs rá szabály.

2009. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Holnap leszünk 25 hetesek, de már majd megbolondulok, olyan vásárolhatnékom van. Nincs még semmink, 1-1 darab kivételével. Mi holnap megyünk Miskolcra "szét nézni" a párommal, kinéztem egy kiságyat neten, azt megvesszük, ha lesz raktáron. Megbeszéltük, hogy ha megkapom a táppénzemet, abból vásárolok majd.Nem is tudom, hogy fogok aludni az éjjel, hisz holnap bababoltozás!!!!

:)))

2009. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi minden hónapban vettünk valamit, így nem kellett egyszerre annyi pénzt kiadni.Így mire jött a gyerkőc, minden megvolt és időm is volt mindent kimosni, elrendezni.
2009. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy leendő anyukának nagyon nagy öröm a babaholmik vásárolgatása. Én a 10. héten már nem tudtam ellenállni, inkább fiús holmikat veszek azóta is egy-két hasznos darabot ami megtetszik. Így lassan szaporodik és már azt is tudjuk hogy kisfiú, tehát eddig nincs melléfogás. Csak 6 hónapos korig való méretet veszek és az újszülött holmikból tényleg csak egy-két darabot mert azokat úgyis csak 2 hétig hordja max.
2009. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is minden hónapban gyűjtögettük a holmikat úgy a 20. héttől.. Most 36 hetes vagyok, minden megvan. Tegnap összeraktuk a kiságyat is, ruhák kimosva, vasalva, kórházi cucc összepakolva.

Nincs szabály. Nem árt, ha nem az utolsó hetekre hagyod, hiszen jöhet hamarabb is vagy lehet, hogy nem lesz erőd már.

2009. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Érdemes időben elkezdeni a nézelődést az akciók miatt, és böngészgetni a neten, hogy mi, hol olcsó. Pillanatnyilag a vaterán, tszveszen sem biztos, hogy van olyan dolog, ami tetszik neked, de lehet, hogy 1 hét múlva már lesz és jó áron. Babarucikat is úgy vettem, hogy mindig résen voltam, ami jó áron volt és megtetszett (és jó állapotú volt, mert én főleg anyagi okokból bálásból és vásárban vettem. Érdemes budapesti outletben vagy babadiszkontban is szétnézni. Nekünk megért 10 ezer ft-ot felmenni Szegedről, 2 kiságyat vettünk (egyiket a Mamának)és a szegedi árhoz képest spóroltunk kb 40 ezret.


Nincs rá semmi szabály, viszont tényleg érdemes a babarucikkal legalább megvárni, hogy milyen nemű lesz, de addig is lehet venni almazöldet, fehéret ,sőt én még a kiscsajnak is vettem világoskéket (engem mondjuk az sem hat meg különösebben, ha rokonoktól jó minőségű, de kicsit fiúsabb ruhákat, plédet, alvózsákot stb kapunk, mert nem állunk olyan jól anyagilag, hogy válogassunk.)


Boldog babavárást, vásárolgatást(-:

2009. szept. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 28. héttől kezdünk el vásárolni és el fog tartani a 35. hétig!Amit netről rendelümk azokat hamarabb,aztán szépen beosztottam,hogy minden héten legyen valami izgis!Bár én is alig várom már!Én a 20. hétig dolgozom,ezért csúszik ez tovább!Mi csak mindent dobozostul és zacsistul berakunk a szobájába...aztán a 35. héten hétvégén ruha válogatás/mosás/vasalás...aztán a 36. héten az egész szoba egy hétvégi nap alatt,majd a következő héten összerakjuk a kórházi cuccost és kikészítem még apunak,hogy mit hozzon hozzánk a kórházba!
2009. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

18:47-es vok!Mi azért vásárolunk szinte mindent egyszerre,hetente,mert már eleve úgy készültünk 20-21 éve korunkban,hogy gyűjtünk a babára!Másfél év alatt összespóroltunk 500 ezer Ft-ot,így futja mindenre!

Üdv:24-25 éves szülipár és 16 hetes bogyócska!!!

2009. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!