Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen mozdul meg...

Hány hetesen mozdul meg először a baba?

Figyelt kérdés
2008. jún. 10. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első babásoknál a 18-22. hét között mondják,a többedszer várandósoknál lehet előbb.

Nekem a 14-15. hét környékén volt a "buborékérzés",de akkor nem tudtam eldönteni,hogy a babóm az.

Most már egész biztos vagyok benne,ha a kisfiam mocorog.:)

37 hetes kismami

2008. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés magában nem pontos. A baba kb a 6-7. héten mozdul meg, de ekkor még picike, nem érzed. Ahogy nő, úgy kezded érezni, egyre határozottabban, mert egyre nagyobb lesz. Ezt a mozgást az anya kb a 16-20. hét közt érzi először, először nem rendszeres, mert csak ritkán ér a méhfalhoz, ahogy nő, úgy egyre többször érzed, mert egyre jobban odaér a falhoz, egyre erősebbeket tud rúgni. Ha nagyon odafigyelsz, akkor többször érzed, vagy hamarabb megérzed. Ha nem figyeled, akkor később tudatosul benned, hogy a babád mocorgását érzékeled.


Bocs, hogy kijavítottalak, Boldog babavárást :)

2008. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én először a 16. héten éreztem a mozgását, bár akkoriban még nagyon bizonytalan voltam abban, hogy tényleg őt érzem-e. Az első ilyen élményem nekem enyhe kaparászásnak tűnt, de azt mondják kb. 200 féle leírás van a magzatmozgásra :)Aztán ahogy teltek a hetek, egyre biztosabb lettem benne, hogy ő az, 21 hetesen már a férjem is érezte, bár az még nagy mázli volt :)
2008. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!