Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CG:2100, vaginális vizsgálat:F...

CG:2100, vaginális vizsgálat:Fu:xy/K mit jelent?

Figyelt kérdés
Annyit mondott zárt a méhszáj. ez lehet az első szám? és a többi? 26 hetes kismama
2008. jún. 9. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen zárt! Pontosan azt jelenti, hogy megrövidült a méhnyak 3 cm helyett 2 cm lett, és 1 cm-rel, vagy 1 újjnyival kinyílt a külső méhszáj. A középső, és a belső van zárva. Tehát normál esetben ez CG:3000 szokott lenni. Érdekes orvosod van! Ez szokott az első figyelmeztetés lenni, hogy mami ideje lassítani, de ezzel még túl is lehet hordani a terhességet, de pihizni kellene min. napi fél órát. Ha 1x kinyílt, nem záródik be, csak tovább nyílhat!
2008. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló is írta a 2 a méhnyak hosszát jelzi (már rövidül), a második szám (1) a külső méhszáj nyitottságát, a harmadik szám a középső a negyedik pedig a belső méhszáj nyitottságát. Neked még csak a külső nyílt ki 1 ujjnyira.

Nekem pont ugyanezek az értékeim voltak 28 hetesen és szigorú fekvésre fogtak. Csak enni, wc-zni és tusolni kelhetek fel. Csodálkozom, hogy neked ez nem javasolták. Ha teheted mindenképpen pihenj, amennyit csak tudsz (úgy értem vízszintesben, az ülés és állás ilyenkor majdnem tiltott) mert a méhnyak rövidülés után, ha tovább nyílik a méhszáj koraszüléshez is vezethet és hát neked még bőven van időd.

De azért aggódalomra nincs ok, még túl is hordhatod a babát, csak figyelj a pihenésre!!!

Boldog babavárást! 31 hetes kismama

2008. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!