Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire utal az alacsony AFP?

Mire utal az alacsony AFP?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szió!Talán segitcségedre leszek!


A 16. héten végzett anyai AFP-vizsgálat értéke amennyiben túl magas vagy túl alacsony problémára utalhat. A megemelkedett anyai AFP-érték elsősorban velőcsőzáródási rendellenességre utal, de felmerülhet egyéb magzati problémák (pl. veleszületett, azaz kongenitális vesebaj vagy bőrdefektus), terhességi szövődmény (ikerterhesség, elhalt terhesség, fenyegető vetélés stb.) és anyai betegségek (elsősorban májbetegség, valamint jóés rosszindulatú daganatok) gyanúja is.


Az alacsony anyai AFP-koncentráció Down-szindróma lehetőségét veti fel. Abnormális AFP-érték esetén az anyai AFP-szint ismételt meghatározása és genetikai ultrahangvizsgálat szükséges.

2008. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az abnormális AFP-érték okát így sem sikerül tisztázni, amniocentézis válik szükségessé. Ennek során a magzatűr pungálásával (megszúrásával) vizsgálat céljára magzatvizet vesznek. Az így nyert magzatvízből több mindenre lehet következtetni:


*

o • sejtes elemeiből kromoszómarendellenességekre, nemhez kötötten öröklődő betegségekre (pl. hemofília), bizonyos anyagcserezavarokra, a magzat vércsoportjára;


• nem sejtes frakciójából (a fehérjék, enzimek és hormonok stb. alapján) pedig VZR-re, vírusfertőzésre, enzimhiányokra, bizonyos anyagcserezavarokra, endokrin zavarokra.


Az amniocentézis ma már rutinbeavatkozásnak számít. Lényege, hogy steril körülmények között, ultrahangellenőrzés mellett, a hasfalon keresztül az amnionűrbe (a belső magzatburok mögé) vezetett vékony tűn keresztül 10-20 ml magzatvizet szívunk le. A beavatkozás optimális ideje a terhesség 16-17. hete. Gyakorlatilag elhanyagolható az amniocentézis anyai szövődményének gyakorisága, és a magzati kockázat is igen alacsony. Legfontosabb szövődménye a spontán abortusz, amelynek előfordulása mindössze 0,5%.


A burokvizsgálat előnye


Az ultrahang, az AFP, valamint az amniocentézis a magzati rendellenességekről a terhesség 16-20. hete között ad végleges eredményt. Ekkorra a terhes nő már erősen kötődik magzatához, kezdi érezni mozgását, ezért mind fizikailag, mind lelkileg jelentős megterhelést jelent számára, ha terhességét genetikai okokból meg kell szakítani.


Ezért olyan diagnosztikai módszert is lehet alkalmazni, amely egyes magzati rendellenességekről már a terhesség 9-11. hete között pontos adatokat szolgáltat. A módszert chorionbiopsziának nevezzük, és a magzattal genetikailag azonos felépítésű chorion(magzatburok) szövet vizsgálatát jelenti. A chorionszövetet ultrahang vezérelt aspirációjával nyerjük, s analízisével már mintegy négy héttel korábban állnak rendelkezésre az egyébként arnniocentézissel elérhető eredmények.


Előnyben részesítjük a chorionbiopszia alkalmazását, ha kromoszómarendellenesség gyanúja merül fel, mert például

2008. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzá írni hogy mindkét AFP eredményünk alacsony lett de az uh (genetikai és 4d) nem láttak semmi rendellenességet szerintetek ?? A tarkóredő is jó volt!
2008. jún. 9. 18:02
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az az alacsony?Mert kórháza válogatja, hogy ők mit neveznek alacsonynak és mit nem.A mi kórházunkban/ Baján/ szinte minden második kismamának vagy alacsony vagy magas az AFP-je, mert így van kijelölve az alsó és felső határérték.Emiatt kellett nekem is elutaznom másik kórházba genetikai ultrahangra, ahol megállapították, hogy teljesen egészséges a babám.Azóta is szépen fejlődik, és nincs semmi gond velünk. Ne aggódj te sem, rendben lesz minden!Békés boldog babavárást!
2008. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszi a megnyugtatást az első 0.51MOM a második 0.72MOM volt

kész vagyok idegileg hogy a babámnak valami baja lehet de se a nagy uh-n se a 4d nem láttak semmit most várok a genetikai uh-ra csak nem tudom elérni őket egy hete hogy idő pontot kérjek! Kész vagyok de tényleg ez a nyugi olyan jól esett köszönöm!!! :)

2008. jún. 9. 21:03
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia, latom ez meg egy juniusi topic, azota gondolom megszületett a babad. Remelem egeszseges, örülnek, ha visszairnal, mert engem is aggaszt a sajat alacsony AFP ertekem! Köszönettel Lya :)
2009. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szia! Igen megszületett makk egészségesen 5kg48dkg-val és 58cm a kisfiam! Hála égnak semmi baja :) mikorra vagy kiirva?
2009. márc. 14. 09:08
 8/17 anonim ***** válasza:

Gratulalok GOLIATHOZ !!!! :) Termeszetes uton sikerült?

Hala az egnek, hogy minden rendben van. Oriasi bebi azota is? Varhato volt, hogy ilyen nagy lesz? Ugy ertem, hogy te vagy a parod szinten magas, nagy darab?

Remelem azert az en kislanyom egy szereny 3300 korüli lesz... :) DE A LEGFONTOSABB AZ EGESZSEGE !!!!!

Varom valaszodat, szia L. :)

2009. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, a valaszom : juliusra vagyok kiirva. :)
2009. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szia Lya! Igen várható volt hogy ilyen "picike" Lesz :D terhességi cukrom volt és az előző babám is nyagy súllyal született az idejéhez képes 36 hétre született 3kg45-tel igen a párom is nagy de inkább magas 187cm itt a súlyt én dobom a lattba :) . Nem nem simán az első is császáros volt nincsenek fájásaim ezért vártak a másodikkal a 41. hétig de semmi.. Azóta is nagy és eszméletlen értelmes felismeri a hallott mondókákat és zenéket puszit ad mikor kérek tőle amúgy most 5hónapos és 2hetes és 7kg90dkg és 70cm. Remélem még hallok felőled és minden rendben lesz! Üdv Ancsa
2009. márc. 18. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!