Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam orvosnál, és ez...

Ma voltam orvosnál, és ez most mit jelent?! CI2000,? (eddig CI3000 volt) mi változik? 31 hetes vagyok, ez jo ennyi hetesen?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Megrövidült 1 cm-rel a méhnyak, ami terhelésre szokott bekövetkezni, de még teljesen zárt a méhszáj. Az orvosod nem mondta? Pihenni kellene!
2008. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, rövidül a méhnyak, de a méhszáj zárva. Ilyen idős terhesen teljesen normális, ne kell emiatt különösebben pihenni. Sokaknak ilyenkor már nyitva nem csak a külső, de a belső méhszája is.

Ha itt rákeresel, sokszor szépen leírták, hogy mi mit jelent.

A 0 a zárt, az 1 az egy ujnyira nyitott, a 2 a két ujnyira nyitott....

Az első szám a méhnyak hosszát jelenti, a második szám a külső méhszájat, a harmadik a középső és az utolsó a belső méhszájat.

TEhát lesz majd 1000, majd 1100, majd 1110, de lehet 2100 is...attól fügy, hogy viseli a szervezeted.

2008. jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!
2008. jún. 9. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értek ezzel egyet. Minél nagyobb a baba, és minál nagyobb a nyomás, és minél többet mozogsz, annál könnyebben rövidül a méhnyak, és annál könnyebben nyílik ki a méhszáj, és indul meg hamarabb a szülés. Mivel a cél az, hogy ameddig csak lehet, a baba bent maradjon, ezért én azt gondolom, hogy jobb, ha fekszel, és pihensz, hiszen a 31 hetes babának annyira még nem kellene megszületnie. Nyilván, életben tudják már tartani, de a cél nem ez. Amúgy is, 30-33 hetesen szülni, és világra jönni, kockázatosabb, mint pl.: a 30-33. hétben, mert éppen most van fejlődőben a tüdeje, amibe, ha közben változás történik, azaz megszületik időközben, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy gond lesz a kis tüdejével, mint ha hamarabb születik, mint ahogyan elkezdtett volna fejlődni. Ezt nem ijesztgetésnek szánom, hanem uncsitesóm is veled egy idős, és ugyanezt mondták neki. Sokan úgy vannak vele, hogy 31 hetesen már megszülethet, mert életben tudják tartani. De én úgy gondolom, hogy a cél az, hogy kihordjuk, és a lehető legmaximálisabban kizárjuk annak a lehetőségét, hogy az inkubátor, vagy a koraszülés bármilyen maradandó károsodást okozzon gyermekünkben. Nem véletlenül 40 hét a terhesség, és nem 31.

Szerintem pohenj. Abból baj nem lehet. Te tegyél meg mindent a babádért, és magadért. A többi már úgyis a természetesen múlik.


Jó babavárást még vagy 9 hétig. :)

2008. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, ez a mondat javításra szorul: "Nyilván, életben tudják már tartani, de a cél nem ez. Amúgy is, 30-33 hetesen szülni, és világra jönni, kockázatosabb, mint pl.: a 27-29. hétben, mert éppen most van fejlődőben a tüdeje, amibe, ha közben változás történik, azaz megszületik időközben, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy gond lesz a kis tüdejével, mint ha hamarabb születik, mint ahogyan elkezdtett volna fejlődni."
2008. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!