Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme a gyorsan fogyó...

Van értelme a gyorsan fogyó dolgokból előre "raktározni"?

Figyelt kérdés
Pelenka, popsitörlő, nagyobb ruhák, stb? 34 hetes vagyok és mindenből vettünk már párat, kb 2-3 hétre valót.
2008. jún. 9. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így csináltam,rucikból nekünk kb fél éves koráig egész felszerelésünk van,popsitörlőből 4eset vettem,de sztem itthon csak vizes ruhával fogom tisztítani neki,ki tudja nincs e abban is valami vegyszer..Pelenkából nem tudom m ennyi kell,mi egy dmes újszülöttet vettünk-24db meg egy liberós újszülöttet-ez kicsit nagyobb-ez 90dbos.ebből nem merek többet venni,nem tudom mekkkora lesz és milyen gyorsan nő majd.De van itthon régi textilpelu vészesetéére ,meg két db mosható nadrágpelus.

Én mást nem raktároztam,mindenünk megvan,de amíg nem tudom igazán mi is fog kelleni a fogyódolgokból addig nem veszek,pl popsikrémet sem vettem,megnézem a gyógyszertárit majd amit az orvos ír fel és ha beválik jó lesz az egy dbig,ha nem akkor veszek sudockremet.De addig nem invesztálok bele.Én azért vettem meg ezeket is,mert mióta nem dolgozom nagyon ínységes lett a kassza,spórolás jön és örülök,hogy nem hallgattam így is a páromra és ezeket betankoltam,mert akkor most csak pislognánk..35hetes kismama

2008. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, mi is pénzügyi okokból döntöttünk úgy hogy úgymond addig vásárolgatunk előre amig van miből, hogy olyan sok minden ne kelljen már mikor sajnos fogy a pénz. szerencsére tényleg már csak olyan dolgok kellenek ami majd elfogy, kinő, stb
2008. jún. 9. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes, én múltkor 4x4 csomag popsitörlőkendőt vettem, mert nagyon jó áron volt, így csak 250 ft-ra jött ki csomagja. Ha pelenka akció volt akkor azt vettem mindig egy-egy nagy csomaggal (főleg 3-6 kg-os méretet), még most is azt használom, pedig 2 hónapos a kislányunk és most nagyon jó hogy nem kell venni. Már születése előtt vettem neki őszre-télre overált, dzsekit, mert extra akciós volt. Hol fogok 800 Ft-ért vadi újat kapni ősszel? Elfér minden a szekrényben!
2008. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én vennék legalább 30 db textilpelust (igaz nem néztem még utánna mennyibe kerül). Míg nem pisil sokat a baba, szerintem otthoni használatra gazdaságos is, mert kimosva újra használható.
2008. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes nagyobb ruhákat, popsitörlőt, kencéket (gyógyszertárit!!) raktározni, de pelenkát nem érdemes, mert nem tudhatod, milyen gyorsan nő és csak a nyakadon marad, ha túl sokat veszel. Abból én azt javaslom, újszülött méretből csak 1 csomaggal vegyél, mert Te is meg fogsz lepődni, milyen gyosankinövi. Még 1-2 csomag mini méret(3-6 kg) jó, ha van otthon, több nem kell szerintem előre. Végülis nagyon nagy vész nem lehet, ha Te esetleg nem is tudsz elmenni vásárolni (bár mire ez a pelusmennyiség elfogy, miért ne mennél?) , egy csomag pelenkát bárki meg tud venni, ha megkéred.

Ami nem méretfüggő, abból szerintem nyugodtan tankolj fel, annál később kell venni majd. Meg persze a nygobb ruhák se kérnek enni, előbb-utbb fogod használni őket.

2008. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!