Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok, és...

21 hetes terhes vagyok, és sajnos a párom nem foglalkozik velem. Mit tegyek? Mi lesz később, ha megszületik a pici?

Figyelt kérdés
Pedig nekem is jól esne egy kis törődés. Egész héten munka után ül a gépe előtt, és mire ágyba kerül, addigra én elalszom. Ma lett volna egy szabadnapja, és elment a tesójával pecázni. Pedig direkt szóltam neki, hogy szeretném ha együtt töltenénk a vasárnapot. Teljesen elhanyagol, ami nagyon rosszul esik. Adjatok tanácsot!
2008. jún. 8. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Sajnos tanácssal nem tudok szolgálni,de én is ebben a helyzetben vagyok.Én is magányosan töltöm a mai napot,csakúgy mint a legtöbbet mikor a párom szabad.Ő négy napot dolgozik 12 órában,négyet nem.Szabad napján meg vagy állandóan haza megy az anyjáékhoz,vagy bemegy a városba velük.Mintha most nekik lenne rá szükségük nem nekem.Én is teljesen elhanyagolva érzem magam.Mikor szóvá teszem meg azt mondja hogy nem hanyagolhatja el a szüleit,és nem is kérhetem tőle.Én meg így a vége felé nagyon érzékeny vagyok,és nagyon könnyen elsírom magam,és van mikor egész nap csak sírok.Kitartás neked is.Én is azt mondogatom magamnak hogy nem szabad idegeskednem,mert a kis manócskának most rám van szüksége,és nem tesz jót a sok idegeskedés.De én sem tudom megállni sajnos.

Minden jót:25 hetes kismama

2008. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy en leszek a jo tanacsado, de en is ugyanebben a helyzetben voltam, ezert en el is jottem egy honapra a szuleimhez...most erzi a parom hogy hianyzunk neki es ki is mutatja, lehet ez segitene nektek is, ha van hova menjel egy kis idore latogasd meg a szuleidet,nagyszuleidet..meglatod o nagyon megvaltozik.
2008. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nagyon tapintatlan a párodtól.Sok tényező szerepet játszhat hogy miért viselkedik így , amire te tudod a választ. Abban az esetben ha ő is akarta a babát, akkor lehet hogy még egyszerűen meg van kicsit zavarodva és nem szokott még bele a helyzetbe, nem tudja hogyan bánjon veled. Mindenképp meg kellene beszélnetek, tudatnod vele, hogy szükséged van egy picivel több figyelemre, meg egyáltalán, az ő gyerekét is hordod a szíve alatt. Azért válaszoltam így mert az én gyerekem apja is ilyen volt.A terheségem első 5 hónapjában külföldön volt.Közben jött a baba, de annak ellenére hogy ő is várta, azért rendszeresen elment szórakozni az szülés utólsó hetéig. Ma is szívesen látogatja a babát, de kikötötte hogy hetente csak négy napot akar velünk lenni, a maradék időben meg a saját életét akarja élni. Pedig szereti 6 hónapos gyerekünket, mégis még úgyérzi, neki küön élete van, pedig odavan a fiunkért. De a kedvtelései sokszor előbbre valók.
2008. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,sziasztok!

Húúú 3-ik válaszoló,le sem írom,hogy mit tennék egy ilyen pasival.Nagyon sajnálom,hogy ilyeneket fogtatok ki.

Mit képzelnek magukról ezek az egoista aljas férfiak?

Milyen aljas kikötés,4 nap család gyerek,3 szabadság.

Ezt hogy képzeli???A szemétláda.Ez imádja a gyerekét???Hát sajátmagát sokkal jobban.

Aki feleséget,gyerekeket,szóval családot akar,az tudjon értük felelősséget is vállalni,és ők legyenek az elsők és legfontosabbak az életében,ez így lenne rendjén.Már egy társas kapcsolat is elkötelezettség,aki nem így érzi ne kösse össze az életét senkivel,hogy aztán több emberét tegye tönkre.Mit lát szegény gyerek?Milyen erkölcsi példa ez előtte?Az én gyerekemet nem valószínű hogy tapogatná az ilyen férfi,a közelébe nem engedném,illetve nem is engedtem.Erről még bírói végzést is csináltattam,mert ezt nem teheti meg a gyerekkel az apja,hogy kedve szerint vesz részt az életében,vagy nem.

Nekem is hasonló volt az első férjem,és áldom a jó istent,hogy elváltam tőle.Ilyen apára nincs szüksége a gyerekemnek,aki mellette van,ha úgy tetszik neki,ha meg nem akkor éli a kis saját életét.Hát élje,de nélkülünk.

Szerintem le kell ülni beszélgetni erről mindenképpen.

Megbeszélni,hogy ki mit akar,mit vár el a másiktól,illetve hogyan képzeli el a közös jövőt.Ez a bizonytalan boldogtalan állapot nem tesz jót e terhességnek sem.De ezt apukának is tudnia kell.

Én nem tudnék olyan férfival együttélni,aki mellettünk még külön életet akar élni.Vagy fontosabbak akár a haverok,szórakozás,vagy bármi mint a családja.Még a szülei sem kifogás,hisz oda lehet együtt is menni.

Ha egy családban nincs összetartás,összetartozás,az nem is család.Az ilyen pasi éljen egyedül.Én örülök,hogy mertem lépni,változtatni,(bár nagyon nehéz,nem mondom,hogy nem)mert különben sosem lehettem volna ennyire boldog egy rendes normális családcentrikus ember mellett,mint a mostani férjem,akivel most nyáron ünnepeljük az 5-ik házassági évfordulónkat.Azóta a nagyfiamnak már van egy 2 éves kishuga,és 2 hét múlva születik a másik,akit már nagyon várunk mindnyájan:)))

A lényeg,hogy szerintem csak amellett lehet kettős életet élni,aki ezt eltűri.Egy felnőtt épeszű ember igenis el tudja dönteni,hogy mit akar,mi,ki,kik a fontosak a számára.Persze,ha megteheti,hogy hülyéreveszi a feleségét,semmibe nézi a családját,miért ne tenné,hisz ez kényelmes neki,vannak ilyen emberek.És talán lehet is ilyennel élni,csak nem érdemes.


Sok szerencsét nektek,és kívánom,hogy rendeződjenek a dolgaitok,úgy ahogy azt szeretnétek,úgy hogy ne kelljen emiatt szenvednetek.


Üdv:38 hetes kismami,boldog feleség és anya.

2008. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Maximalisan egyet ertek az elottem szoloval!
2008. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, igaza van az előttem szólónak! Sajnso nem lehet mindenkinek tökéletes párkapcsolata, nehéz megtalálni azt a férfit, aki a megfelelő! De szerintem az ilyenekkel nemsokmindent lehet csinálni, lehet kényszerítgetni erre-arra, sértődötten hazamenni szülőkhöz, elbeszélgetni...stb. Nade ők ilyen tipusok és kész! Megváltoztatni nem lehet, és nem is érdemes senkit! Aki úgy megy bele egy kapcsolatba, hogy több dolog nem tetszik a párja viselkedésében, az ne reménykedjen, hogy majd megváltoztatja! Vannak férfiak, akiknek több szabadságra van szükségük! Ha ezt a partnere nem tudja tolerálni, akkor miért vele él? Van egy mondás, hogy minden nő magának szüli a gyereket! Ez részben igaz, de azért szerencsére vannak még olyan férfiak, akiknek tényleg elsődleges a család! De nem lehet ezt mindenkitől elvárni! De ennyire szerintem már a gyerekvállalás előtt is meg lehet ismerni partnereink természetét. Nekem is voltak ilyen-olyan pasijaim, de hiába voltam szerelmes, a lelkem mélyén tudtam, hogy a közös életünkből nem sülne ki sok jó, nemhogy gyereket szülnék nekik...Ennek ellenére mindegyik évekig tartott. Most, hogy találtam egy tényleg családcentrikus férjet, már könnyen belátom miket hibáztam régen.

Sok sikert mindenkinek, és ne tűrjétek az elhanyagolást és a megaláztatást, mert hosszú távon ez úgysem fog működni!:(

2008. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem könnyű a helyzeted, de lehet,hogy orvosolni tudjátok.A legfontosabb: ÜLJETEK LE MEGBESZÉLNI!!!! Miért hanyagol?-kérdezd meg. Mit szeretne, mit szeretnél? Lehet csak kímél, hagy pihenni. Szervezzetek programokat, pl. együtt séta, vacsora, ülj mellé a gép elé.Együtt legyetek!!! Kérd ki a véleményét. Vásároljatok együtt kelengyét, menjen veled ultrahangra....néhány ötlet. Persze ha hajlandó változtatni párod.
2008. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok pasi van így ebben az időben.Az épn párom minden időt velem töltött elötte amit tudott.Terhességem második trimeszterében meg mintha nem is az az ember lett volna,mint akit megismertem.Ez 3 hónapig tartott nála.Szeretethiányom volt,elhanyagolva éreztem mjagam mellette.Látta is rajtam,mondtam is neki.Már a szakításon gondolkodtam egy ideje,úgy éreztem nekem ez az ember nem kell.Aztán ezt leírtam neki egy hosszú levélben.Akkor észbekapott.Mindent kiírtam magamból.Azóta ismét tökéletes minden már 3 hónapja.Utólag tudom,én is érzékenyebb voltam abban az időben.Sokan mennek majndnem szét a terhesség alatt,majd utánna boldogan élnek tovább.Persze gyakran tényleg van ok az aggodalomra,nem érdemes együtt maradni.MMost nálunk párom egyfolytában a picit várja,beszél neki,simogatja,játszik vele pocin keresztül,stb....Ezt a középső időben el sem tudtam már képzelni róla.Adj neki időt ha elötte nem ilyen volt.Lehet csak valami pánik szerű tört rá,akár tudat alatt.Bennünk is mennyi változás ment végbe az elmúlt időkben.Náluk is ez van,csak másképp.
2008. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!