Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e forró fürdőt venni a...

Lehet-e forró fürdőt venni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2007. szept. 11. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem túl ajánlot....

Gondolj bele olyankor a babának a hőmérséklet felmegy vagy 40fokra is akár. Szóval sztem csak langyos fürdöket vegyél

2007. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő azt mondta, hogy ne fürödjek, csak zuhanyozzak, de én nem tudnám elképzelni az életem esti fürdés nélkül, ott tudok a leginkább pihenni, lazítani. Ezért utánanéztem az interneten, és a legtöbb helyen azt írták, hogy szabad. A védőnő azért nem javasolja, mert meleg vízben nagyobb a fetőzésveszély, viszont a saját fürdőkádadban nem tudom, milyen alattomos fertőzések fenyegetnének. Szóval szerintem nyugodtan csüccsenj bele a kádba, tehetsz a vízbe gyógynövényeket is, vagy illóolajokat, de nézz utána, miket ajánlanak a terhesség alatt, mert bizonyos gyógynövények kerülendők. Viszont van pár, amik méginkább segítenek relaxálni, és ez a terhesség alatt igen fontos. Tehetsz a vízbe pl. levendulát, vagy kamillát, a levendula megnyugtat, a kamilla pedig kitűnően megelőzi a gyulladásokat, illetve elmúlasztja a meglévőket.
2007. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki, hogy ne ,mert méhösszehúzódásokat okoz s ez a a terhesség eléjén és a végén veszélyes de amúgy se ajánlotta csak a langyost! Ő tudja ő a hozzáértő. Pedig imádom (imádtam) a forró fürdőt.
2007. szept. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy szigorúan tilos forró fürdőt venni a terhesség alatt!
2007. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Èn is szerettem a forró fürdöt.A terhesség eljé ncsk zuhanyoztam,de már én sem bi´rnám ki fürde´s ne´lkül.nekem is azt mondták lehet nyugodtan fürödni,de NEM forró vízben,csak melegben.

nem csak ae´rt,mert a babának felmegy a hömérséklete,hanem mert elöide´zheti a MÈHLEPE`NY leválását,e´s a szüle´st.

Vigyázz magatokra.21hetes kismama.

2007. szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!