Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézis utáni erős hasi...

Amniocentézis utáni erős hasi fájdalom normális?

Figyelt kérdés

27-én volt édesanyám Amniocentézis vizsgálaton. Állítólag 4x-re szúrták meg mire letudták venni a mintát, mert vastag volt a hasfala, illetve pont arra rúgott a baba. Édesanyám 37 éves, ezért kellett elmennie erre a vizsgálatra. Miota megtörtént a levétel, alig tud menni annyira fáj a hasa, nem görcsöl, hanem erős hasi fájdalma van. Pihen, ahogy az orvos tanácsolta, de se fájdalomcsillapítót, se semmit nem irt, vagy ajánlott neki az orvos. Egyedül magnéziumot szed a háziorvos tanácsára. Nagyon sokszor volt már kórházban anyukám, pedig még csak 18 hetes, de veszélyeztetett terhes, mert cukorbeteg és volt már 6 vetélése azt hiszem.

Sajnos az interneten nem találtam semmi információt, hogy ez a hasi fájdalom normális-e, a vizsgálat után. Édesanyám nem akar bemenni a kórházba mert azt mondta, hogy csak "bent tartanak, akár van baj akár nincs". Se vérzés, se görcsök nincsenek. Egyszerűen csak nagyon fáj a hasa alja ahol megszúrták és körülötte de tényleg olyan szinten, hogy járni is csak segítséggel tud.

Van valakinek erről információja, hogy ez normális-e? Vagy járt-e valaki már így?


Köszönöm előre is.



2013. febr. 28. 21:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Szia! Jobban van már anyukád? Nekem két és fél hete volt magzatvìzvizsgálatom. Kétszer szurtak,ugyanis ikreket várok. Nagyon rosszul viseltem,majdnem elájultam. Aznap éjszaka bent maradtam a klinikán megfigyelésen,s mit ne mondjak,keserves éjszakám volt. Borzasztóan fájt a hasam,mind a szúrások helyén,s annyia befeszült,hogyjárni is alig tudtam! Akkor este/nap 750mg magnézium volt bennem! Haza is fájdalmakkal jöttem, kb egy hétig borzalmasan feszített a hasam,csak feküdni tudtam. Nekem erre azt. Mondták,h normális. Két hétig csak a fürdőszobai teendők miatt keltem ki az ágyból! Azóta elmúlt a fájdalom,s a jó eredményt is megkaptuk! Minden jót nektek,sok pihenést!
2013. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az aggódást. Reggel mondtam neki, hogy menjen be, inkább legyünk elővigyázatosak, de még mindig nem akar. Most már kezd jobb lenni, de neki is feszít ahogy az utolsó válaszoló is írta. Ha nem lesz baj akkor legközelebb március 13-án megy a 20 hetes vizsgálatra. Megírom, hogyha bármi van! Köszönöm szépen mindenkinek a válasszokat!
2013. márc. 1. 17:23
 13/31 A kérdező kommentje:

Mémegyszer köszönöm azokat akik szrkolnak, de most még inkább szükség lenne rá. Most lesz 22 hetes szerdán anyukám és kedden azaz holnap menne a magzatvízvétel eredményéért, de Anyut most vitték be a kórházba és ismét egyedül hagytak és tétlenkedve ülhetek itthon. Elkezdett vérezni. Pisilés közben arra lett figyelmes hogy a méhlepény is elkezdett leválni. Nem túl erősen vérzett de nem is csak pecsételő vérzés volt. Vajon kinyílt a méhszája? Én láttam már elvetélni őt de nem lehetett megkülönböztetni a combját a vértől.., ez most más volt. Egészen hegyes volt a hasa alja. Az orvos szerint sokszor valamiért befordul a baba de utána ki is fordul. Ezért mondta az orvos hogy sokat feküdjön és be is tartja többnyire. De most éjszaka volt, nem is vitte lefelé a gravitáció, pedig csak akkor szokott befordulni mikor állva van. Van esély arra, hogy csak összevarják a méhszájat és túléli a magzat? Mert ha nincs vetélés még, akkor van esély, ugye kismamák?


Ui: Tudom, hogy hajnali fél 5-kor nem fog senki válaszolni de egyszerűen 1 órája itthon ülök és csak imtákozni tudok, hogy ne legyen semmi baj, pedig eléggé masszívan pogány vagyok. Esetleg van valaki itt és tudna pár szót fűzni az egészhez?

2013. márc. 25. 04:30
 14/31 anonim ***** válasza:
mi újság anyukáddal?
2013. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Na mizu?
2013. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Voltam bent nála délután. Elindultak nála a fájások és kapott óránként visszatartó infúziót. Csak oldalt feküdhet, de minden rendben, a baba jól van de még kétesélyes, hogy mi lesz. Holnap elmegyek a védőnőhöz, mert anyu holnap ment volna Budapestre a magzatvizes eredményért és felhívatom vele, hátha neki mondanak valamit, hogy milyen lett az eredmény.
2013. márc. 25. 19:56
 17/31 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2013. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Anyu hazajöhetett Csütörtökön, most pihenget. Egyelőre minden rendben van, köszönöm az érdeklődést.
2013. márc. 29. 09:38
 19/31 anonim ***** válasza:
Az eredményt már tudjátok?
2013. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Igen, pénteken tudtuk meg, kislány és egészséges, csak anyu sokat vérzik ami nem jó jel de bizakodunk.
2013. márc. 30. 23:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!