Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a kismama dohányzik, akkor...

Ha a kismama dohányzik, akkor a magzat is függő lesz? És késöbb az anyatejből megkapja a nikotint?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Egy kismama miért dohányzik úgy általában? Felelősség érzet 0, és hagyjuk a dumát, hogy nem tud leszokni. Én 1-1,5 dobozzal szívtam, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, kifelé jövet a rendelőből kidobtam a kukába a cigit, mert felelős voltam a picimért. Nem kap elég oxigént, és az esetek többségében rendellemesség jelentkezik, akár később is, szerencse, akinél nem.
2013. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Érdekes a kérdésre mégsem válaszoltál...
2013. febr. 27. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, függő lesz.
2013. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Úgy nem lesz függő, mint pl a kábítószerező anyák gyerekei, akiknek tényleges elvonásai tüneteik vannak a világrajöttük után, és rettenetesen szenvednek is tőle. De épp elég az oxigénhiány, ami gyakorlatilag minden szervét és az idegrendszerét érinti a gyereknek. Lehet, hogy születése után nem látszik rajta semmi, mert keze-lába megvan. De lehet kisebb a súlya, lassúbb a mozgásfejlődése, gyengébb az immunrendszere, nehezebben tanul majd, stb.

Szoptatásnál pedig megjelenik a nikotin és az összes káros anyag a tejben.

2013. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem feltétlen lessz függő!!!

De nem szabad dohányozni terhesség alatt!! Lehet hogy azt mondja sok kismama:ooo hát én végigdohányoztam a terhességet mégis egészséges gyereket hoztam a világra!!!

Ez nem teljesen van igy, mert az idő hogy telik ugy jöhetnek elő a gyereken a tünetek ami akkor lehet fel sem merül az anyukába hogy ez a cigi miatt van!!

Ez lehet pl tanulási nehézség,fulladás enyhe betegségek amiket sokkal hamarabb elkap mint más gyerek!!!

Tehát nem feltétlenül lessz függő a baba is felnőtt korára,sokkal inkább beteg lehet így vagy úgy!!!

2013. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem érdekel, hogy lepontozol! :) csak nyugodtan! Minden a fejben dől el, ha akarom csinálom, ha akarom, nem. És nem tulajdonítottam túl sok jelentőséget a függőségnek, mivel a rendellenesség, és az oxigén hiánya kicsit nagyobb probléma, mint ami egyáltalán megfordult a fejedben. A google.hu a barátod, olvass utána, ja és ne felejts el nyomni egy piros pacsit! :) köszi. :) 1.voltam.
2013. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha a kismama rendszeresen dohányzik a terhesség alatt akkor a baba függő lesz. Más baja nem feltétlen lesz. A függősége nem okoz akkora tüneteket mint a kábítószer. Némi nyugtalanságban kimerülhetnek a tünetek. Bár a nikotin függő kisbabák nagy részénél még ilyen tünetek sincsenek, mert anya a szülés után is cigizik tovább és a baba az anyatejjel kapja tovább az anyagot. A terhesség alatt dohányzó nők gyermekei felnőttként nagyobb eséllyel fognak maguk is dohányozni.
2013. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
ha a dohányzás miatt koraszülött lesz a babád akkor majd azon se kell agyalnod, hogy az anytejjel pótolod e majd a nikotint... A kérdésedre a válasz, igen nikotinfüggő lesz. Ha terhesen dohányzol, lehet tejed se lesz ami ízleni fog a kicsinek...
2013. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es jol irta.Nekem van olyan ismerosom aki 2 gyerekkel is vegig cigizett,az egyik 8 evesen mar dohanyzott,majd 10 eves koratol drogozott,a masik is 12 eves koratol es o most a masodik gyereket varja es szinten vegig dohanyzik..
2013. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mire jó ez a lepontozósdi úgy általában, de az első válaszolónak ( is ) tökéletesen igaza van. Én 9 évig cigiztem a baba előtt. Mivel nem terveztük, így a pozitív tesztig cigiztem. Abban a pillanatban, ahogy megjelent a 2. csík, elnyomtam, és addig a percig, amíg szoptattam a lányom, nem gyújtottam rá. Kibírtam? Simán! Sőt! Még csak nem is hiányzott, rendesen megundorodtam tőle. Ha valaki az utcán mellettem rágyújtott, akkor is elkapott a hányinger.Ha ez, hogy valaki babát vár, aki védtelen, és naponta óriásit fejlődik odabent, ha ez nem tart vissza egy leendő anyát, attól, hogy letegye, akkor mi? A kérdésre a válasz: nem biztos, hogy függő lesz. De attól még, hogy látszatra egészséges, később bármilyen probléma jelentkezhet, de akkor már kedves anyuka nem fog a fejéhez kapni. Volt, olyan ismerősöm, aki 10 évet várt babára.Végre terhes lett, de nem tudta abbahagyni a cigit. A figyelmeztetés ellenére folytatta tovább. El is vetélt.Megérte neki? És akkor ez nem önzőség az anya részéről? Sógornőm végig bagózta a terhességet, és a szoptatást is.( az anyatejbe minden kiválasztódik) A fia lassan 3 éves lesz és még mindig szoptatja! A gyerek agresszív, durva, nem egyszer pofán vágta a kislányom, csak úgy, pedig nem jár közösségbe. Szerinted mi az oka annak, hogy egy 2 és fél éves gyerek, aki bármit ehet, ihat, még mindig az anyján csüng? Holott az anyatejnek már semmi tápértéke, ennyi erővel akár cukros vizet is ihatna. Na, ő függő. Állandóan beteg, többet beteges, mint az én lányom, aki bölcsődébe jár.
2013. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!