Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam a 12 hetes uh-n...

Kelemen Szabina kérdése:

Tegnap voltam a 12 hetes uh-n és ott kiderült 14 hetes vagyok, adatok lent, megnéznétek?

Figyelt kérdés

Menstruációm szerint 12 hetes vagyok, voltam uh-n, gesztációs kor 13 hét 7 nap.

BPD: 24mm, THD: 2mm, CLR: 68mm, NT: 2,1mm

Amikor 8 hetes vagyoltam, azt mondták 9 hetesnek megfelelő nagyságú a baba, most meg már 2 héttel nagyobb?


2013. febr. 27. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Őszintén megmondom nem tudom:(Nekem is uyganez van...Csak én már elvileg 19 hetes vagyok!Ahány gép nekem annyit mondtak:S
2013. febr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 12 hetes értékei még a tiédnél is nagyobbak voltak, de nem módosítottak semmit a kiírási dátumon, továbbra is a menzesz szerint számoltak.

Szóval ha neked sem mondtak mást, nem módosítottak, akkor a menzesz szerint vagy kiírva és annyi idős terhes vagy.

Az megint egy másik dolog, hogy valójában mikor fog a babád megszületni.

Az én fiam pl. a nagy értékekkel 38. héten született 3960 grammal és 54 cm-el. Szóval ha nagyon akarnánk, simán rá lehetne mondani, hogy genetikailag is nagyobb volt, mivel mi, a szülei sem születtünk kis súllyal, de akár azt is, hogy simán előbb fogant. Mert ugye a plusz-mínusz 2 hét mindig benne van. Vagyis simán idősebb terhességről volt szó, mint a menzesz szerint számolva. Egyébként világ életemben rövidebb ciklusaim voltak, mint az átlag.

Elméletileg a 12 hetes korig ha nagyobb a baba, akkor azért, mert előbb fogant, addig módosíthatnak a kiíráson, de ha utána nagyobb, akkor az már genetika. De nem minden orvos veszi figyelembe. És általában hagyják a menzesz szerinti időt.

2013. febr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor most 12 hetes vagyok?
2013. febr. 27. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem 13+ 1 nél nagyobb volt a babám....


bpd:24 mm

crl:74 mm

2013. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Igen, ha nem módosítottak, akkor 12 hetes terhes vagy.

Amúgy a babám 12 hetes értékei:

BPD: 25 mm

CRL: 69,4 mm

És egyáltalán nem módosítottak, de még azt sem mondták, hogy nagyobb lenne a koránál.

Legelőször a 33 hetes uh-n, amikor is más orvoshoz kerültem, mint addig, ő mondta, hogy 2 héttel nagyobb a baba, vissza is rendeltek kontroll uh-ra, de mondta is, hogy ilyenkor már nem módosítanak a kiíráson, továbbra is a menzesz szerint történik, de nagy baba lesz.

És nem csak hogy nagy baba lett, de a kiíráshoz képest 18 nappal előbb született.

Szóval én azt mondom, hogy nálunk benne volt a pakliban, hogy előbb is fogant, vagyis nem a menzesz szerint számolt kiírás volt a jó, de most már mindegy is.

Szóval azért mondom, hogy ettől még lehet tényleg azért nagyobb a babád, mert ő is előbb fogant, de az is lehet, hogy nem, csak nagy baba lesz, de teljesen idő szerint fog születni.

Majd kiderül nem is olyan sokára.:)

2013. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Holnap megyek a védőnőhöz, nemtudom előrébb helyez-e. Csak már nagyon kíváncsi voltam volt-e más is hasonló helyzetben. Különben meg inkább legyen nagyobb!! Nemigaz? :)
2013. febr. 27. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:

[link]


Szerintem a 14 hét nem reális. 12-13 hét közöttiek a méretek, kukkants rá :)


Az NT-re nem mondtak semmit?

2013. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm megnéztem, és inkább a 13 hétre jellemzőek a méretek. Ma vagyok 14 hét 1 napos, az tegnapi orvos által előállított papír szerint. Nagyon rosszcsont volt tegnap a baba, oldalt feküdt, nem hagyta megmérni a nyaki redőt, láttük az orrcsontot, integetett, forgolódott először 3 mm-t ,mért, aztán 3,3 mm, mondta ez nemjó, de nemjól fekszik a baba háton kell feküdnie mert sok múlik ezen, aztán hasi uh-n keresztül mérte a nyaki redőt, ami 2,1 mm lett, azt mondta az jó, minden rendben. Gesztációs korszak 13 hét 7 nap :)
2013. febr. 27. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!