Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes vagyok és fogorvoshoz...

19 hetes vagyok és fogorvoshoz kell mennem. Tömés cserét szeretnék. Kaphatok érzéstelenítő injekciót? Nem árt a babának?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem 32 hetesen romlott el egyszerre 3 fogam, 2 hét alatt csinálta meg a dokinő, és mindháromhoz kaptam injekciót de semmi baja nem lett a babának, meg ennyitől nem is lehetne!!
2009. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem először próbáld meg anélkül. Nekem a 17. héten volt tömés cserém és nem volt vészes. Persze ez attól is függ, hogy mennyire érzékeny a fogad, milyen a fájdalom-küszöböd és persze a napod.. Nekem a doki kikészítette a fájdalomcsillapítót, de nem volt rá szükség. Mire észbe kaptam már túl voltunk rajta.(Kb. 3-4 perc és addig jó erősen szorítottam a karfát..) Ha mást nem kell csinálni a fogaddal, akkor szerintem nem érdemes injekciózni. De te ismered magad és az igényeidet! (Azt nem írom, hogy a doki olyan fájdalomcsillapítót adjon, amit lehet terhesen is, mert ezt nyilván te is és ő is tudja...)
2009. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez helyi érzéstelenítés, nem terjed ki az egész szervezetre. Ezenkívül az orvos jobban tudja, mint mi: tud róla, ha nem adhatja be. Bízd rá magadat a tudására.
2009. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, ami kifejezetten adható... épp azért, mert csak helyileg hat. Az orvos tudni fogja, melyik a legjobb terhesen! (nekem gyökérkezelés volt)
2009. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem fogcsiszolást csináltak tegnap és hétfőn kapok új koronát. a doki kifejezetten ajánlotta, hogy ha nem muszáj a kismama ne szenvedjen attól, hogy a művelet közben fáj a foga és adott egy kifejezetten kismamiknak is való fájdalomcsillapító injekciót. Csak helyileg hat, nem lesz a babának semmi baja egy két érzéstelenítéstől. 21 hetes km
2009. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen tömést szeretnél cseréltetni? Csak azért kérdezem, mert terhesség alatt amalgám töméshez hozzányúlni eszedbe ne jusson! Ugyanis amikor azt cserélik, sokkal több higany juthat a szervezetedbe, mint amíg bent van. Egyéb esetben is (ha nem terhesség alatt cseréltetsz le amalgám tömést) érdemes méregteleníteni utána.
2009. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

18:23-as vagyok. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy olyan dolgot, ami nem sürgős ne csináltass a fogaiddal a terhesség alatt. Igaza van az előttem válaszolónak.

Csak és kizárólag olyan műveleteket csinál meg egy normális fogorvos terhes kismamán, ami feltétlenül szükséges és ha nem csinálják meg esetleg góc kialakulásához vezethet (lyukas fog, letört, repedt fog stb) ennek érdekében még fogröntgent is csinálhatnak, de azt is csak akkor, ha nagyon muszáj, mert csak pici területen röntgeneznek és a babára elméletileg nem jelent veszélyt, de minek kockáztatni.

2009. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
19:19 -es válaszoló.Fehér tömésem van és szeretném kicserélni,mert elszineződött.Talán van egy szuvas fogam is :(
2009. szept. 10. 20:21
 9/9 anonim ***** válasza:

19:19-es vagyok

A lyukas fogadat csináltasd meg, a tömést szerintem jobb a szülés utánra hagyni, még így is... Mindenesetre a fogorvoson kívül én erről megkérdeznék egy természetgyógyászt is, lehetőleg olyat, akinek orvosi végzettsége is van... Ők valamiért többet tudnak a mérgező anyagokról, a hatásukról, meg arról, hogyan lehet kiküszöbölni...

2009. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!