Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 év korkülönbség. Tapasztala...

10 év korkülönbség. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves lányunk és most várjuk a pici babát. (márc 10.-re) A nemét nem tudjuk,meglepetés lesz. :) Véleményeket szeretnék hallani,azoktól akik szintén ekkora korkülönbséggel nevelnek gyerkőcöket. Egyébként a kislányunkról tudni kell,hogy nagyon gondoskodó,szereti a gyerekeket és alig várja a kistesót.
2013. febr. 20. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

8 évesen kiskutyát, vagy egy kis húgot kértem Karácsonyra anyuéktól. A kutyát karácsonyra, a húgot január 14-ére kaptam meg. Én is nagyon szerettem, eleinte sokat pelenkáztam, altattam, később tanítottam számokra, betűkre stb. Viszont eljött az az idő, amikor inkább velem egykorúakkal akartam csak játszani, őt pedig eléggé elhanyagoltam. Szerintem ez nem nevelés kérdése és megtörténhet bármelyik családban.

Egy dolgot szögezz le a 10 éves lányodnak: mindig legyen őszinte a leendő húgával/öccsével. Mert a kicsik sok mindent megjegyeznek és később a nővérük szemére vetheti (még ha a nővér nem emlékszik azokra a kamu sztorikra).

2013. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Húgom és köztem 9 és fél év a korkülönbség. Én vagyok az idősebb. Engem nem zavart, hogy sokszor én vigyáztam a tesómra, mikor már 14-15 éves voltam. Mi egy szobában is voltunk, nagyon jól kijöttünk egymással, persze összezördülések nálunk is voltak, de mindig rendeztük. Most is nagyon jó a kapcsolatunk, elég sokat jár hozzám. Én 33 leszek, ő 23 múlt. Nekem már van 2 gyerekem, imádja őket, foglalkozik velük.
2013. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nőttek már fel így emberek! :)

Viccen kívül, ezt így nem lehet előre megmondani! Szerintem sok múlik azon,hogy hogyan nevelitek őket. Sokan mondják,hogy nagy korkülönbségnél nem mindig tud olyan meghitt testvéri kapcsolat kialakulni! Nálunk pl. a tesómmal 5 és fél van és valóban felnőtt korunkra lettünk igazán jóban! Mert ugye ő már teljesen más csinált, amikor pl. én 9 voltam, ő meg 14!

DE! Barátnőmék között két év van, most sajnos 30 évesen szóba is alig akarnak állni!

Szóval én hiszem,hogy igazából a szülőkön és a nevelésen múlik,hogy milyen lesz a viszony!

Gratulálok a picihez! :)

2013. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A férjem és a testvére között majdnem 10 év van. Sajnos nagyon más korosztályként nőttek fel, nem sok közös témájuk van a mai napig. Ismerősi szinten vannak. Ez lányoknál gondolom másképp történik, de érdemes időt szentelni arra, szülőként is, hogy sok közös élménye legyen a gyerekeknek együtt. Ez a férjeméknél szerintem elmaradt valahol. Remélem, nekik baráti kapcsolatuk lesz!
2013. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
A nagy biztos szeretni fogja a kicsit, de nem ugy mint egy tesot h mindent megbeszelnek... hanem mar inkabb ugy mintha o a pici 2. anyukaja lenne. Nem akarlak elkeseriteni, de ne vard h ok legyenek a legosszetartobb testverek a vilagon. De ettol meg szeretni fogjak egymat.
2013. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

az öcsém 11,5 évvel fiatalabb nálam

gyerekként okés volt még majd tinikorban problémás lett a kapcsolatunk és meg is szakadt akkor én már anya voltam ö meg egy kis hülye gyerek

azóta sem lett jobb


a gyerekeimnél a 3ik meglepigyerek 6 és 9 évvel fiatalabb mint a testvérei

eddig jó de pl a lányomon látom h a kicsi már nem partner neki inkább anyáskodik vele ami nem jó de remélem nem lesz gond belőle

a fiammal tök jól elvannak


túlkép 2 egyke gyereked lesz

2013. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is "csak" testvérként tudok tapasztalatot írni! :) Pontosan tíz év van az öcsénk között(ikrek vagyunk,ezért a többesszám)és nagyon szoros testvéri kapcsolatunk lett.Mi "lealacsonyodtunk" hozzá(ezt jól értsétek),ő hamar "felnőtt" hozzánk.Lányokként persze komoly segítség is voltunk már akkor.Kamaszkorunkban éppen úgy marakodtunk :) mint bármilyen korú tesók,de természetesen azt felnőtt korunkra kinőttük! :) Mivel 10 év alatt változott a te nevelési nézeted(akaratlanul akár a bölcsességed miatt is)figyelj az igazságosságra,és a nagyobbra jutó szeretet mennyiségre(az előny hogy megérti a sorrendiséget)!Egyébként meg minden nagyon klassz lesz!A kislányodban pedig örökre elraktározódnak a gyerekgondozás alapjai,a picinek pedig lesz egy szuper nővére ami eleve előny! :) Drukk a végére!egy két gyermekes anyuka
2013. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Miért lenne két egyke gyereke???

Már sokszor leírtam más kérdésnél.Lehet kis korkülönbséggel is rossz testvéri kapcsolat, és lehet nagy korkülönbséggel is jó kapcsolat.Ez függ pl. a gyerekek személyiségétől, és a nevelésedtől is.Nyilván nem fognak eljátszani egymással úgy, de attól még játszhatnak egymással, szerethetik egymást.Valószínű nem lesz egy a baráti körük, de az nem is baj.A testvéri kapcsolatnak az a lényege hogy vannak egymásnak.Az hogy mennyit játszanak együtt, csak egy dolog.A bátyám majd nyolc évvel idősebb, én pl. felnézek rá, mindig segített ha baj van, és most egy idősek a gyerekeink, össze járunk.Én ezáltal talán "idősebb" voltam gondolkodásban a kortársaimnál, de ennyi.Vannak közös emlékeink, minden nyáron együtt nyaraltunk, vitt magával külföldre is.

10 év ide vagy oda, testvérek lesznek, és ez a lényeg.

2013. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na meg a 6.os válaszoló, "kis hülye gyerek" megfogalmazása az öccse irányába...itt nem a korkülönbség a baj, hanem a személyiség.Ha csak két év lenne köztük, akkor is ez lenne a tesójáról a véleménye.
2013. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A nagy fiam 10 éves volt mikor az öccse megszületett.Voltak féltékenységi jelek, de mindig figyeltünk rá hogy kellő időt és figyelmet forditsunk a nagyra is, ne minden a pici körül forogjon.Soha nem kellet kényszerból foglalkoznia, játszani az öccsévél.Most már eltelt 5 év, viták vannak köztük, de soha nem volt az hogy hagynia kellett mert az öcsi kisebb.Ja és nyáron jön a 3.baba, a nemét még nem tudjuk, de a nagy fiam most már hugit szeretné.Most az 5 évessel lesznek gondok, mert ő nagyon önfejű, makacs és nagyon anyás.
2013. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!