Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tudtok az edwards...

Ti mit tudtok az edwards sindrómáról?

Figyelt kérdés

Tanácsadáson az egyik kismama mondta, nagyon fél tőle. Én meg azt sem tudtam mi az pontosan. Hogy veszik észre, hogyan szűrhető?

És ez is olyan hogy ha az egyik szülő hordozza a hibás kromoszómát, de nem tudják, születik egy edwards-os babájuk, akkor biztos hogy a másik baba is beteg lesz?


2013. febr. 18. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl sokat nem tudok róla, csak annyit, hogy a 12. hetes kombinált teszten szűrik a down kórral együtt. Nagyon nem foglalkoztam vele, de szerintem nagyon ritka, mert mindenkitől azt hallottam, hogy az eredményük, mint nekem is 1 a soktízezerhez....
2013. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Edwards általában a "véletlen" műve, csak nagyon kevés esetben örökletes. Ultrahanggal lehet észrevenni a betegségre utaló jeleket (kis súly, súlyos szervi eltérések), így szűrni is ultrahanggal lehet, illetve az amniocentézis is szűrési lehetőség. A kombinált teszteket azért nem írom ide, mert azok csupán becslések, és nem szűrnek.

Egyébként ha az egyik szülő "hordozó", akkor nagy esély van rá, hogy a gyerekeik betegek lesznek.

2013. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!