Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok. Ma voltam...

30 hetes vagyok. Ma voltam genetikai 4D-s ultrahangon. Azt mondták minden rendben, de egy kicsit kevés a magzatvíz. Ez mitől lehet? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem te maximum ihatsz töbet, de ha nagy lenne a baj akkor nem jöttél volna haza. Ne aggódj, mond a kezelőorvosnak és kérd hogy ellenőrizze, rendben van-e.
2008. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bizony, tessék sokat-sokat inni, legfeljebb majd 5 percenként jársz pisilni, de nem ez a fontos. Legalább napi 2 litert igyál, de jobb, ha többet iszol, vagy egyél sok leveses gyümölcsöt, levest.

"A magzatvíz számos ok miatt fontos:


1. A magzatot melegen tartja.

2. Mivel a testrészei nagyon gyorsan nőnek a víz segít nedvesen tartani őket, így nem nőhetnek össze. Néha -kevés magzatvíz esetén -a kéz vagy lábujjak összetapadhatnak.

3. A magzatvíz segít a magzatnak a mozgásban. Így még megszületés előtt erősítheti az izmait és csontjait.

4. Ráadásul egy folyékony "lökéshárítóként" is funkcionál. Mivel eloszlatja a méhet ért ütéseket."


A kevés magzatvíz utalhat egyébként rendellenességekre is, de ha nálad ez felmerülhetne, akkor nyilván a doki kivizsgálást kért volna.

2008. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!