Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok, ma a...

24 hetes terhes vagyok, ma a méhszájvizsgálaton azt mondta a doki,1 ujjnyira ki van nyílva a külső méhszáj. Ettől még a napi ház körül teendőket el szabad végezni? Vagy már az is árt?

Figyelt kérdés

Ha tovább nyílik, azt fogom érezni? Szeretkezni szabad? Ezt elfelejtettem megkérdezni tőle...

Ebből kifolyólag mindenképp koraszülött lesz a baby?


2008. jún. 5. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a barátnőm volt kinyílva így mint Te, mármint a 24. hét környékén. Őt a sexről is letiltották, és szigorú ágynyugalmat javasoltak neki, ami abból állt, hogy csak wc-re és zuhanyozni kelhetett fel, valamint izomlazítókat kapott. Nagyon vigyázz magadra, mert azt mondtják, hogy a 24. héttől már életképes egy baba ha megszületik, de nagyon nagy szerencse, ha ilyen idős korban nem marad valami szellemi sérülése. Én a helyedben, ha személyesen nem tudsz elmenni, akkor legalább felhívnám az orvosomat, és megkérdezném ugyan ezeket a kérdéseket. Van akit be is utalnak így a kórházba, vagy összevarrják a méhszáját. Azt nem tudom, hogy mit érzel ha tovább nyílik a méhszájad, eddig éreztél valamit? Viszont minél többet kellene pihenned, nehogy ilyen hamar meglegyen a picike vagy tényleg tovább tágulj.

További szép babavárást kívánok

33 hetes kismami

2008. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pont ez a legfurább, hogy eddig sem éreztem semmit, nem keménykedett a hasam, nem görcsöltem...semmi! Nagyon aktív voltam eddig! Mostmár aztán kényszerpihi! A babáért bármit megteszek!
2008. jún. 5. 16:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Kimelo eletmod, csak a legszuksegesebb teendok, es hazaselet tilalma!
2008. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha a külső van nyitva még túl is horhatod a babát! Nyugodtan végezd el a napi teendőidet, de törekedj arra, hogy minden délután pihenj le min. fél órára. Ha tovább nyílna, nem fogod érezni, szeretkezni pedig addig szabad, amíg az orvos nem szól, ugyanis azonnal szól, ha le kell állni. Teljesen rendben vagy, ne izgulj!!!
2008. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hetesen voltak ugyanezek a tünetek, és azt mondta az orvos, hogy kötelező pihenés, max 4 órát lehetek talpon (ülés is beleszámit) naponta. Szedni kell napi 4x8 szem magneB6-ot. Sex tilos!! Nem fogod érezni, ha tovább nyilik a méhszáj.. És nem akarlak megijeszteni de egy ismerősöm 26 hetesen nem vette ezeket komolyan, megszült és meghalt a babája. Orvos szerint ilyenkor minden nap nagyon sokat számit. Hiába marad életben a babád, ha élete végéig testi vagy szellemi fogyatékos lesz esetleg.. amúgy a dokid hogyhogy nem mondta el ezeket??? Nagyon furcsállom.. Szóval most a baba a legfontosabb. egy cipőben járunk, én is fekszem 4 hete.
2008. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bocsi.. napi 4x2 szem magneB6-ot.. :-)
2008. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Az utolsó hozzászólónak írnám, hogy Te talán orvos vagy? És ha a nyitott méhszájhoz csatlakozik az, hogy lent van a baba? Akkor majd okos tanácsodra a kérdező kismama egész nap teszi a dolgát, persze állva. És mi van ha kinyílik a belső méhszája is? Akkor majd a következő kérdésére ami az lesz, hogy gáz, ha a 30. hét előtt megszületett a babámat, majd azt fogod válaszolni, hogy nagyon sajnálom ami veled történt?


Szóval kedves kérdező kismama. A hugom 32 hetes terhes. 2 hete kórházban van, mert kinyílt a külső méhszája 2 ujjnyira. Folyamatosan fektetik és gyógyszereket kap, hogy nehogy meginduljon neki a szülés, ugyanis már 2-szer szülési görcsöket mutattak ki nála és az orvosa azt mondta, hogy 3-adszor már nem tudják leállítani a fájásokat, mert az káros lehet a magzatra.


Tehát pihenj sokat, ezeket a kérdéseket pedig mihamarabb tedd fel az orvosodnak, mert ha egy orvos siet a rendelésen, akkor hajlamos kihagyni 1-2 részletet. Ha tovább nyílik a méhszájad, azt nem igazán fogod érezni, a hugom sem érzett semmit.


Ha bizonytalan vagy, akkor tedd fel a kérdéseidet MOST a www.hazipatika.com-on, Dr. Elek Csabának, aki szülész, nőgyógyász, humángenetikus. Nagyon hamar válaszol, szinte másnap és igen kimerítően.

Remélem tudtam picit segíteni

2008. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló lennék. Ne haragudj kedves utolsó kérdező, a válaszomat nem Neked szántam, hanem az előtted szólónak, csak megelőztél a válaszod elküldésével.
2008. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát érdekes válaszokat olvastam. Mintha a dokik nem ugyanazt tanulnák az egyetemen? hogy lehet az, hogy mást mondanak nekünk ugyanolyan "panaszokra"? Akkor ez az én sztorim: nekem 30 hetesen mondta hogy cx 3100, azaz a külső méhszáj 1 ujjnyira nyitva. totál berezeltem, addig teljesen zárva volt minden, mondjuk nem pihentem addig semmit, melóztam. én azonnal feltettem a kérdéseket, amiket te is kedves kérdező most itt tőlünk kérdezel, bár a dokim magától is mondta. a következőket: mostmár igenis lassítsak, pihenjek többet, ha lehet, hagyjam abba a melót (persze hogy azonnal abbahagytam). de!!!! elvileg semmi konkrét házimunkától nem tiltott el, 3x2 magnéziumot írt föl, a szexre pedig azt mondta, hogy ő mondja, ha nem lehet, tehát lehet, csak term. finomabban.... én bízom a dokimban, elvileg tudja mit beszél, nem??? számomra ezért hihetetlen, hogy ugyanolyan panaszokra dokik eggggészen másképp reagálnak .... hát akkor engem már rég be kellett volna fektetnie ... ha hozzáveszem, hogy jócskán túlsúlyos kismama vagyok, enyhe magasvérnyomással, ami mondjuk kordában van tartva. Szóval még itthon vagyok, 34 hetesen, igaz, érzem nem egyszer a kisebb szúrásokat, néha néha megfeszül, de elvileg még kibírható. Épp most fogok visszamenni ellenőrzésre, kíváncsi vagyok, most mi lesz a helyzet ....

szóval akkor ennyire orvos függő a diagnózis??????

2008. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Te okoskodó uccsó hozzászóló! Látszik nem te vagy terhes, hanem a húgod. Azért mert 1 újnyira nyitva van a külső méhszáj még nem fektetnek be senkit, szerintem fogalmad sincs, hogy 2 méhszájkinyílás közt is van különbség. Nekem is nyitva van a külső 20. hét óta, sőt a belső is nyiladozik, na ezt kapd ki! A fogadott orvosom amit akkor nekem tanácsolt, ugyanazt írtam le a kérdezőnek, és nem neked! Naponta du pihi van, és amíg nem szól az orvos addig mehet a szex. 37 hetes vagyok és még esélyünk sincs, hogy holnap megszülnénk.
2008. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!