Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan döntsük el a gyerek nevét?

Hogyan döntsük el a gyerek nevét?

Figyelt kérdés

MÉg csak a 13 héten vagyok, nem tudjuk, hogy fiú e- vagy lány, de máris parázs viták vannak a név körül!

A párom mindeáron azt akarja, hogyha fiú az ő nevét kapja! Én ezt nagyon nem szeretném, mert szerintem nem jó a gyereknek! Én is egész életemben szenvedtem attól, hogy úgyanúgy hívnak, mint anyut, és a mai napig megy "kisévi" "nagyévi" megszólítás. Nem akarom ezt a gyerekemnek. Próbáltam, hogy legyen az a második neve, de ez se teszik neki! A lánynévvel még rosszabb a helyzet, mert ő oersze eleve fiút akar, és nem is hajlandó lánynéven gondolkodni. Amit én mondok, az persze nem jó!

Mit tegyek?

Ti hogy oldottátok meg ezeket a problémákat? Gondolom, hogy nem vagyok egyedi helyzetben!


2007. szept. 10. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
MI egyszerűen oldottuk meg a vitát. Ha lány akkor az apja választ nevet ha fiú akkor én. Mi sem jutottunk dülőre tehát ez a verzió nyert.
2007. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi leültünk a párom is kiválasztotta a szimpatikus neveket én is ,ezek után döntöttünk kizárásos alapon ,bár nem egyszerü:)Sok sikert,grat a babához:)27hetes kismama:)
2007. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nálaunk nincsen vita rajta szerencsére.Èn már egyböl volt elke´pzele´sem,de arról lehurrogtak.

Kaptam egy utóneves könyvet,többször át olvastuk,és ami megtetszett leírtuk.2 hete megtudtam,hogy lányunk lessz,így ma´r megrövidült a lista.i´gy maradt még 3 ne´v.A fe´rjem azt mondta,neki me´g többször kell ´mondogatnia magában,hogy melyik hangzik,és tettszik neki jobban.Utánna meghozzuk a végleges dönte´st.

Gratula a babához.21.hetes kismama.

2007. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lehetne megoldás erre a "problémára", hogy elfelejtitek az eddig szóba jött neveket, hogy egyikőtöknek se legyen igaza, és hogy igazságos legyen: választototk eddig fel sem merült neveket, amelyek mindkettőtöknek tetszenek.
2007. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kb. 1 hét múlva szülök - ha minden igaz és a kisasszony is úgy akarja - de kb. 2 napja döntöttem el hogy mi is legyen. Ha fiú lett volna eldöntött volt, de lányként két név volt. Végül párom által favorizált név mellett döntöttem.

Sok sikert a babához!

2007. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
ÉN INKÁBB AZON GONDOLKODNÉK EL A HELYEDBEN ,HOGY A PÁROD MÉRT NINCS TEKINTETTEL AZ ÁLLAPOTODRA.HISZEN MINNÉL TÖBBET VESZEKEDTEK ANNÁL TÖBBET ÁRTASZ A BABÁNAK.FELNŐTTEK VAGYTOK ÉS EGY ILYEN DOLOG MINT A NÉVVÁLASZTÁS NEM TUDTOK NYUGODT KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT MEGBESZÉLNI AKKOR MI LESZ MAJD HA KIBÚJIK A PICI ÉS SÍR,MINDEN ÉJJEL MERT VALAMI BAJA VAN.AKKOR IS INKÁBB MAJD VESZEKEDTEK ÉS KIABÁLTOK.EGY BABÁNAK NYUGODT KÖRÜLMÉNYEKET KELL TEREMTENI.AMÚGY MEG HÍMSOVINISZTA A PÁROD,HOGY A KISLÁNY MÁR NEM IS JÓ NEKI?SZERINTEM AZ A LÉNYEG,HOGY EGÉSZSÉGES LEGYEN A PICI
2007. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1Miért nem lehetne az apja neve,ha fiú. Nálunk kérdés sem volt, hogy az lett volna, de fiú lett.

2. nálunk első név az egyik mama neve, a második az enyém és az anyukámé, ami ugyanaz

3.ne válassz külföldi soroZatneveket, mert a külföldi hangzású nevek többnyire nem passzolnak a magyar vezetéknevekhez és szerintem elég nevetségesek is pl. DZSENIFER, Melany,MOLLY.STB.fiúknál meg különösen .

2007. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnél elgépeltem nem fiú lett hálistenne, hanem lány
2007. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!