Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sótlan diéta tartásával...

A sótlan diéta tartásával tényleg lemegy a lábdagadás, vizesedés?

Figyelt kérdés
36. hétben vagyok és a doki nagyon megijesztett, hogy ha nem szűnik és a vérnyomásom is magas lesz akkor befektet.De itthon is mérem és itthon nem magas, csak a rendelőben volt 140/ valamennyi. Erre felirt nekem vérnyomáscsökkentőt. Nem tudom beszedjem?
2013. febr. 7. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:

paradicsom erösen vízhajtó hatásu és a spárga is.

sot enni kell, de igen keveset. telejsen nem szabad a sót megvonni.


vérnyomás csökkentön mi áll? kérdezd meg a háziorvosodat, ö tuti szivesen megméri neked megint.

2013. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a terhesség elejétől tartottam a só diétát. A végén sem vizesedtem, a vérnyomásom is rendben volt. Szülés utáni vérképemre azt mondták a kórházban, hogy olyan mintha nem is szültem volna. Szerintem segített a minimális sóbevitel.
2013. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szedjed, ha felírta. Gondolom tudod, hogy a magas vérnyomás és a vizesedés toxémia jele is lehet. Örülj neki, hogy figyel. Az orvos, akihez jártam, magas vérnyomásra és vizesedésre közölte, hogy biztos nem vagyok toxémiás, mert nem úgy nézek ki. Nem lett sajnos igaza:-(. Teljes sómentes diétán voltam a 36. héttől, de a vizesedés nem szűnt meg, csak a szüléssel.
2013. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem segített, két méreckedés között minusz egy kiló lett a súlyom, szóval nemhogy nőtt volna a súlyom, hanem a rengeteg víz, ahogy távozott, még könnyebb is lettem.
2013. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszert mindenképp szedd be, gondolom Dopegyt-et kaptál rá, én is azt szedem. Én 32 hetes vagyok és hetente 1-szer gyümölcsnapozom. Ezt a dokim és a védőnőm is javasolta, és ez valóban segít. Rólam úgy, hogy alig vizesedem, olyankor másfél kiló víz megy le. A sótlan diéta nekem az elsőnél nem vált be, durván vizesedtem mellette, és a vége toxémia miatt császár lett. Persze lehet, neked pont a só nélküliség válik be, én a helyedben azt tenném amit a doki javasol. Esetleg kérdezz rá, neked szabad-e gyümölcsnapoznod, és ha igen, egyszer próbáld ki-ha bírod. Nem mondom, hogy könnyű, de engem mindig az motivál, hogy másnap mennyivel kevesebbet mutat a mérleg és nincsenek bedagadva az ujjaim. :)
2013. febr. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kórházban is voltam mert nagyon vizesedtem.Nem ment lejjebb,sőt még jobban dagadt mindenem,pedig ott figyeltek a diétára.
2013. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy lemegy, de talán nem lesz rosszabb!
2013. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha a dokid felírt vérnyomáscsökkentőt, azt szedd be! Ne izgulj, sok kismama szed, ez a ti érdeketekben van! Ne várd meg, hogy jobban felmenjen, mert azon már nehezebb segíteni! Utolsó
2013. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!