Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhesség és méhnyakrák?

7 hetes terhesség és méhnyakrák?

Figyelt kérdés
Akinek volt hasonló tapasztalata leírná hogyan végződőtt?A terhességet mikor megállapította az orvos csinált rákszűrést,és kapott egy levelet amivel bekellett mennie a nődokihoz,holnap veszik le a kenetet és küldik tovább.A baba nincs veszélyben doki szerint.Mennyi esély van a babának,és az anyukára mi vár ?
2013. febr. 7. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, neked lett pozitív a rákszűrésed?!
2013. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
bírom az ilyen válaszolókat akik nem a kérdésre válaszolnak,most nem tök mindegy kinek lett pozítív a tesztje.Van egy ilyen szitu érdekel volt e vkinek hasonló és ha igen mi lett a vége.ennyi.
2013. febr. 7. 14:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy én csak a tv-ben láttam egy ehhez hasonló esetet,de azért leírom a lényeget.Amikor terhes lett a nő,akkor derült ki,hogy méhnyakrákja van,ráadásul eléggé előrehaladott állapotban.Az orvosok azt mondták neki,hogy meg kell szakítani a terhességet és kiműteni az egész méhét meg mindenét.A nő és a férje úgy döntöttek,hogy kockáztatnak,mert nagyon szerették volna a babát.Az orvosok tiltakoztak,hogy majd ebbe belehalnak mind a ketten,az anya és a baba is.Végül is az lett a dologból,hogy egy egészséges kisbabájuk született és utána operálták ki a nő méhét.Ez nem kitalált sztori volt.
2013. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nem értem a felháborodásodat egyáltalán. Kicsit értelmetlenül fogalmaztad meg a kérdésedet. Konkrétan nem írtad le h végül is pozitív lett a szűrés eredménye ezért értetlenkedett. Ha gondod is van nem tudom miért máson kell levezetned aki esetleg segített volna neked csak kérdezett még h pontosan értse a szitut.
2013. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is hallottam egy ilyen történetet, de ott elvették a babát, és kipakolták teljesen az anyukát:(
2013. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért szokták ilyenkor minél hamarabb a műtétet ajánlani mert ha a lehető leghamarabb el tudják kezdeni a kezelést annál több esélye van a mamának. De ugye ha kihordja a kicsit addig nem kezelhetik semmilyen módon és ugye terjed tovább. De ha szülés után kezdik el is kezelni azzal is csökken az anya esélye a túlélésre h a későbbiekben legyőzze a kórt. Én legalábbis így tudom. De ha nem így van akkor bocsi. Nehéz döntés az biztos nem lennék annak a helyében aki így jár. :(
2013. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tica0121 ***** válasza:
Szia! Nekem nem méhnyakrákom, hanem azt megelőző állapot lett a rákszűrés eredménye. A dokim azt mondta, hogy megműtenek, leválasztanak a méhnyakról egy részt és összevarrják a méhszájat, hogy a terhesség alatt ne nyíljon ki. Én most 13 hetes vagyok, 2 hét múlva lesz a műtét. A dokim már több ilyen műtétet is végzett terhes nőkön, azt mondta, hogy 99%, hogy a babának nem lesz baja. A leválasztott részt elküldik szövettanra és akkor derül ki, hogy van/volt-e rákos sejt benne. Ha volt, akkor a szülés után kapom a kezeléseket, illetve újabb műtét. Amit mondott még, hogy emiatt a műtét miatt nem szülhetek majd természetes úton. Azt is elmondta, hogy ha kicsit rosszabb lett volna az eredményem, akkor az már rák, de akkor is hasonló az eljárás, főleg ha még nincs gyerek, akkor igyekeznek végigsegíteni a terhességet. De ez az én dokim, nem tudom, hogy mások hogy állnak hozzá. Remélem tudtam segíteni.
2013. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha már rákról van szó akkor a méhet és a méhnyakat eltávolítják mivel áttétesedhet. De mivel kenetet vesznek így max. P3-as lehet a lelet eredménye vagyis rákot megelőző állapot ezt 3 havonta ismétlik és figyelemmel kisérik a műtétet csak indokolt estekben végzik mármint méhnyak plasztikát ami akkor van ha egymás után 3 db P3-as eredményt mutatnak ki. P4-es eredménynél már nem kérdeznek és nem vesznek le kenetet sem.
2013. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 24. hetesen lett egy P4 eredményem. Újabb rákszűrést csináltak, de azt mondta a doki, ha tényleg rák, akkor is kihordhatom a babát, és utána műtenek csak. Viszont a kontroll szűrés eredménye P1 lett, és utána még egy szintén. Szóval, szennyezett lehetett a tárgylemez, vagy a mintavételi csomag.
2013. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm ezta sok választ :)

elnézést kérek az első válaszolótól,csak ideges voltam.

Szóval,7 hetes terhes kismamáról van szó,és ma kapott egy levelet hogy sürgősen menjen be a nőgyógyászához,mert megjött a rákszűrés eredménye.Bement,és a doki azt mondta neki,méhnyakrákja van,de nem tudja megmondani milyen stádiumban van,így holnap megy kenet levételre továbbküldik a mintát,és ott derül ki hogy jó vagy rossz indulatú.A babával minden rendben,és állítólag ez miatt volt vérzése egy picikét a múlthéten.

2013. febr. 7. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!