Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Április 25-én volt az utolsó...

Április 25-én volt az utolsó menszeszem 1. napja. Nah most akkor hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés
Csütörtökön van, hogy 2 hete nem vártam, hogy megjöjjön. Hála a jó istennek nem is jött meg. Most elvileg a "nagykönyv" szerint 6 hetes vagyok. Múlt héten voltam először orvosnál, és nem látott semmit. Visszarendelt mára, és most látta, hogy van petezsák, ami 0,56 cm. Azt mondta, hogy ez egy 3 hetes terhességnek felel meg, és újból mennem kell kontrollra 2 hét múlva! Ez normális így? Arról nem is beszélve, hogy szét aggódom majd az agyamat a 2 hét alatt, hogy minden rendben van-e az én babókámmal, de ez már mellékes.
2008. jún. 4. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem ne aggodj, nyugi minden rendben lesz. Hadd kérdezzem meg hogy neked nem szurkált a petefészked körül mikor teherbe estél? vagy valami hasonló?
2008. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem a 13-14. napon is, és a 17-18. napon is szúrkált. Onnan tudom ennyire, mert hőmérőztem magam, és jegyzeteltem minden jelet. Most meg ici picit szúrkál, és görcsölgetek, így mondta, hogy vegyek Magne B6-ot.
2008. jún. 4. 10:48
 3/9 anonim ***** válasza:
köszönöm a gyors válaszodat, akkor reménykedhetek szerinted 8-9-én kell megjönnie, tegnap csináltam egy tesztet, de negatív lett, agy azt még korán csináltam?
2008. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha hihetünk az ultrahangnak és a petezsák valóban 5,6 mm-es, akkor tényleg három hetes lehet a terhesség. Abból gondolom, mert nekem 5 hetesen és 6 naposan volt az első ultrahang és akkor volt a petezsák 13 mm, tehát hat hetesen neked is ennyi kellene, hogy legyen.

A periódusod milyen volt? Pontos 28 napos, megbízható, hosszabb/rövidebb/változó? Mert lehet, hogy később volt a peteérésed.

Egyébként ne aggódj túl sokat túl korán, tartogasd későbbre! :-)

Remélem, hogy továbbra is minden rendben lesz és gondolj arra, hogy ott volt az a petezsák, tehát babád van és ez minden, ami most megállapítható és ez a legfontosabb. És érezd magad szerencsésnek, hogy csak két hetet kell várnod a megerősítésre. Én külföldön vagyok, itt járok terhesgondozásra, itt szeretnék szülni és az egész terhesség alatt két ultrahang van, az első 13 hetesen volt nekem itt. Csak éppen én nem bírtam várni és hat hetesen hazautaztam ultrahangra, nem akartam három hónapot abban a tudatban tölteni, hogy terhes vagyok, mert nincs mensi, de más nincs, ami megerősítsen...

2008. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! A terhességet kétféleképpen számolják. Az első a naptár alapján, ezt az utolsó mensid első napjától számolják. A másik számolás az UH vizsgálatok alapjn történik, a petezsák, majd a baba méretiből állapítják meg a valós terhességi kort. Ez utóbbi mnidg a mérvadó, ez kerül a leleteidre is. Oka az eltérésnek: nem a 14. napon estél teherbe, tehát a ciklusaid hosszától is függ. A másik ok a babák fejlődése: egyik héten belehúznak, többet fejlődnk, a másikon kicsit visszavesznek. Ezért módosulht a tehesség alatt a korod. Szóval ne aggódj cseppet sem! Sok boldogságot!
2008. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon korán csináltad. Most már kezd nekem is összeállni a kép különben, mert először én is be voltam zsongva, hogy tesztet csináljak. 28-29 naposak rendesen a ciklusaim. Mint mondtam egy csütörtöki napon nem vártam (2 hete), és ez előtti 2 nappal csináltam az első tesztet "mondván", hogy a Clearblue akár 4 nappal is kimutatja, de negatív lett. Utána péntektől minden nap csináltam egyet (ugyancsak Clearblueval pénteken, szombaton, és vasárnap). Ugye nem kell mondanom, hogy mindegyik 100% negatív lett. Nah akkor már elkönyveltem, hogy tuti nem vagyok terhes, és csak a rágörcsölés miatt van. Pontosan az utolsó sikertelen tesztet követően másnapra hétfőn (múlthét hétfő) egy kicsit rosszul voltam reggel, és este, és állandóan büfiztem. Nah erre felbuzdulva kedd reggel is csináltam még egyet, és azon már halványan, de látszott a második csík! A második válaszolónak nagyon köszönöm a bíztatást, mert iszonyatosan jól esett, és megnyugodtam. Melyik országban van az, hogy csak 2 uh van? Ez eszméletlen! Ha majd nálam egyszer megállapítják, hogy van szívhang, akkor átmegyek magán dokihoz, ahol két hetente van uh.
2008. jún. 4. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagy-Britanniában van ez így. Az első ultrahang 12-14 hét között van, a második pedig a 20. hét környékén. Ezen kívül vérvizsgálatokat végeznek még, igaz, azok több mindenre kiterjednek a magyarországi gyakorlathoz képes, úgy hallottam. Lehet, hogy én vagyok érzékeny, vagy csak azért érzem kevésnek a két ultrahangot, mert az otthoni rendszerben nőttem fel, de én nem tudok kibékülni ezzel, így még kétszer hazautazok ultrahangra. Az egyik épp a jövőhéten lesz, majd hét hónaposan az utolsó. Tény, hogy itt is mehetnék magándokihoz, de nem egészen olyan az ár arány a magándokiknál, mint otthon, elég húzós lenne kifizetni, úgyhogy inkább összekötöm egy rokonlátogatással. A repjeggyel együtt is kb annyiba kerül, mintha itt nézetném meg a babát privátban.

Egyébként nem csak az ultrahangban van drasztikus különbség, hanem az egész terhesgondozás felépítésében. Amikor megtudtam égnek állt a hajam, főleg, hogy ez az első babám és ilyenkor jóval nyugtalanabb és bizonytalabb az ember. De most már kezdek megbarátkozni a rendszerrel.

2008. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nem lehet könnyű, de így tényleg okosan kötöd össze a látogatással. Kellemest a hasznossal :) És kint nem mehetsz el spontán a "körzetihez" havonta, hogy te igenis tudni szeretnél róla, és látni!? Ugye most az én dokim is 2 hét múlvára rendelt vissza, de én visszamegyek a jövő héten is, és szerintem kutya kötelessége megvizsgálnia. Ott nem tudod ezt megtenni? Jééé most vettem észre, hogy megváltoztatták egy "kicsit" a kérdésemet.
2008. jún. 4. 12:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, itt nem igazán mehetek a körzetihez havonta, főleg, hogy egy átlagos szülő nő nem is találkozik nőgyógyásszal sem a terhessége, sem a szülése alatt. Csak akkor, ha valamilyen nagy probléma, komplikáció lép fel.

Nőgyógyászhoz úgy lehet eljutni, hogy először felkeresem a háziorvost (akire mondjuk várok egy-két hetet, mert annyi átlagosan, amíg időpontot kapok), neki elmesélem, hogy ilyen-olyan problémám van és ha úgy érzi, hogy ez tényleg kifejezetten nőgyógyászati, akkor kapok beutalót.

Terhességnél szintén a háziorvosnál kell jelentkezni, de akkor sem nőgyógyászhoz küld, hanem midwife-hoz. Az olyasmi, mint a szülésznő és a védőnő keveréke. Nagyon képzett, ő vezeti az összes találkozót, adminisztrál, minden vizsgálatot intéz és lehet, hogy ő lesz jelen szülésnél, vagy más midwife. Doki csak akkor jön, ha már nagyon nagy a gáz. Ha pedig valamilyen sűrgős gond van, amivel nem lehet várni, akkor egyből irány a sűrgősségi, ahol tényleg azonnal szakszerűen ellátnak, kivizsgálnak. Én egyszer jártam ott, de akkor is nagyrészt a kórházi midwife foglalkozott velem, a doki csak az ultrahangot csinálta meg, hüvelyi úton még sohasem vizsgáltak meg engem, amióta ebben az országban vagyok.

Gondolom az egésznek az az oka, hogy lényegesen kevesebb a népességre jutó orvosok száma, mint Magyarországon. Először engem is megrémísztett a rendszer, de megbízom benne, amennyire lehet, hiszen jó ideje már bevált, sokan szültek már meg itt, jóval többen, mint otthon, úgyhogy csak tudnak valamit.

2008. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!