Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az a akerdesem, hogy a a...

Babocka kérdése:

Az a akerdesem, hogy a a diabetologusom azt mondta csak 7-ig jo a cukor 2 ora utan, de mindenhol azt olvasom 7,8, akkor mi az igazsag? Terhessegi cukorbetegsegrol beszelunk

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy mondták, hogy a terheléses vv-nél 7,8 a határ, de a diétában étkezés után 1 órával ne legyen 7 felett.
2013. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor 7,8 a határ, ha nagy mennyiségű glükózzal terhelték a szervezetet. Normál étkezésnél 7 a felső .
2013. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 frászkarikaborsó ***** válasza:

normál evés után EGY órával 7-ig jó,

terheléses cukor vizsgálaton ahol a cukros lötyit iszod meg ott a vizsgálat után KÉT órával 7,8-ig jó


(terhességi cukorbeteg voltam inzulinnal, tudom miről beszélek)

2013. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Megköszönném, ha segítenétek. Én nem vagyok tudtommal cukorbeteg, de elő-előfordult már, hogy magasabb volt az éhomi cukrom, a kontrollvizsgálatokon már mindig normális volt. A biztonság kedvéért beszereztem egy Accu-Chek készüléket, és kb. havonta azért megmérem reggel egy zsemle és 2 dl tej elfogyasztása után a cukromat. Általában 5, szokott lenni, egyszer volt 6,4, pár napos intenzívebb odafigyelés után 5,1 lett.


Ma azonban (35. terhességi hét) 6,9 lett, majd egy rögtön azutáni ismétléskor 7,2. A különbség gondolom mérési hibahatáron belül van.


Az orvosom azt mondta, ne mérjem, és ne idegesítsem ezzel magam, terhességben előfordulhat, hogy időszakosan kicsit magasabb a cukor.


De mindenhol a magas vércukorszint illetve az ingadozó vércukorszint káros hatásairól lehet olvasni a magzatra nézve.


Aggódnom kellene és lépnem valamit, vagy elég egyelőre, ha fokozottabban odafigyelek az étkezésre, és pár nap múlva megismétlem a mérést?

2013. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kimaradt egy szám, tehát az étkezés utáni értékem általában 5,8 szokott lenni.
2013. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!