Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lesz hiperaktív a babánk?

Nem lesz hiperaktív a babánk?

Figyelt kérdés
Sajnálattal olvasom, h sok kismama panaszkodik, h nem mozog eleget a bébije, és ettől megijed. Az enyém minden evés (4-5x naponta)után gyakran spontán is eléggé élénken tudat magáról. Én ennek nagyon örülök, csak furcsának találom. 22 hetes vagyok, és 4 hete érzem Őt.
2008. jún. 3. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktivitás egy nagyon összetett jelenség és csak 5-6 éves korban diagnosztizálható. Attól, hogy sokat mozog a babád, még nem lesz hiperaktív. Van, akinek sokat mozog, örülj hogy ennyiszer érezheted. Van, aki meg szinte alig érzi mozogni a picit, de attól még ugyanolyan egészséges lesz a babája.
2008. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!. Persze, nagyon imádom, hogy ilyen élénk, csak azt hiszem, épp itt olvastam, hogy a babák megtartják a szokásaikat az anyaméhen kívül is.
2008. jún. 3. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
huhh, most megijedtem kicsit!:) Megtartják a szokásaikat? Ez komoly? Csak mert az enyém is rengeteget mozog, annyira, hogy eddig még az összes UH-n vért izzadt a doki, mire meg tudta nézegetni a méreteit, 4D-nk meg nem is lett, mert azt mondta, nem látnánk jól, nincs értelme, annyit mozog:) Pár 3D-s képet sikerült összehozni majdnem másfél óra alatt! Ott is pl. a homlokánál a lábacskája:) CTG is elvileg 20-30 percig kéne, de addigra az asszisztensnő mindig belefárad, annyit helyezgeti a szívhangfigyelőt, mert ugye mindig elforog másfelé...
2008. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyátalán nem igaz hogy megtartják a babák ezen szokásukat az anyaméhen kívül is. Az első fiam méhen belül igen aktív baba volt, szülés közeledtével számolni kellett a magzatmozgásokat napi szinten, 24 óra alatt 150-200 mozgást jegyeztünk fel. Miután megszületett nyugis, kifejezetten lusta kisbaba volt. Most 5 éves és olyan mint bármely korabeli kisgyermek, és képes órákig is egyhelyben játszani a kedvenc kisautóival.

Boldog babavárást és babázást kívánok, egyátalán ne aggódj, élvezd hogy mocorog a pocakodban.

2008. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem, itt írta valaki, hogy megtartják a szokásaikat a picik. persze, gondolom ez is változó lehet, kinek így, kinek úgy. Én elég könnyen kétségbe esek, és emiatt nagyon örülök, hogy ilyen gyakran bejelentkezik a drága. Nagyon élvezem minden kis mozdulatát! Nektek is kellemes babvárást kívánok!
2008. jún. 3. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Álítólag nem tartják meg a szokásukat nekem a 16. héten mozdult meg a pici és kb a 20.ik alig mozgott, vagyis nagyon ritkán aprókat.Azóta meg sem áll.....minden amit a hsam közelében talál pl távirányxítót, lételemének érzi, hogy lerúgja a pocakomról.Ne félj a hiperaktivitás nem ilyenkor nyilvánul meg.
2008. jún. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi, köszi...:)
2008. jún. 4. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első babám megtartotta a méhben felvett szokásait. Alig-alig mozgott bennem. Volt, hogy napokig sem történt semmi, én meg pánikolva rohantam a kórházba, ahol mindent rendben találtak, csak lusta, mondták az orvosok. A szülés után is ilyen maradt. Csak akkor sírt, ha valami gondja volt, egyébként észre sem lehetett venni, hogy megszületett. Most ötéves és még minig nagyon szeret aludni, sok az alvásígénye is és a lustasága olykor már idegesít.

Persze, ez nem törvény.

A mostani babám sem viszi túlzásba a mozgolódást.

19 hetes mami

2008. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!