Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti nem voltatok...

Kismamák, ti nem voltatok rosszul a terheléses cukorvizsgálatnál?

Figyelt kérdés

Én ma voltam,megittam a cukros vizet,nem volt rossz egyáltalán és hányingerem sem volt tőle,kiültem a labor elé,és kb 1 óra elteltével remegés jött rám,elsápadtam,erősen elkezdett dobogni a szivem,kivert a víz,száradt a szám.És félek attól,hogy nem-e a cukrom miatt volt ez.Nagyon félek,hogy terhességi cukrom van és amiatt lettem rosszul.Aki ugyan így rosszul volt,annak milyen lett az eredménye??Jó lett a labor eredménye,vagy magas lett a cukra??Soha nem voltam még rosszul ilyen cukros dolgoktól,nem vagyok egy gyenge szervezet.

26 hkm


2013. jan. 29. 17:05
 1/9 frászkarikaborsó ***** válasza:

A vizsgálaton egyáltalán nem voltam rosszul. Utána megreggeliztem, elindultam a városba, és kb 1 óra múlva úgy éreztem, hogy rosszul leszek.. azonnal ennem kellett valamit, olyan gyengeség jött rám, hogy összeestem volna ha nem eszek valami szénhidrátot.

Sajnos nekem rossz eredmény jött ki :( de biztatásként elmondom hogy már túl vagyok rajta és ezt is ki lehet bírni.

2013. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én is rosszul voltam, de azért mondjuk nem ennyire, és nem így. Én kb 10-15 perccel utána majd kihánytam, rá pár percre meg nagyon megfájdult a fejem. ez kb. az ivástól számított 1-1,5 órán belül elmúlt. Az eredményem határérték lett. 7,7.Enyhe diétát kell tartanom, de nem kell számolnom a szénhidrátot, csak figyelnem arra hogy amennyire lehet kerüljem a cukros, szénhidrát dús ételeket. Jövőhéten kell mennem kontrollra, reggeli után 1 órával.Én sem voltam előtte sose rosszul édes, cukros ételektől.

25hkm

2013. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát ez nem hangzik valami bíztatóan :/ Nekem amúgy is diétáznom kell,mert felszedtem 10 kilót,csak sajnos nem olyan egyszerű :/

Kb 1 hete vannak ilyen gondjaim,hogy 3-4 óránként annyira leesik a cukrom vagy nem is tudom,hogy ugyan így remegek mint ma is,és fáj a fejem is már 1 hete lassan minden nap.És ha eszek,akkor is alig akar elmúlni.Nagyon félek,hogy nem-e a cukrommal lesz baj :( Hát nagyon fogom várni az eredményt.Csak sajnos a védőnő kapja meg az eredményt,és majd hozzá csak jövőhónap 11.-én megyek :/

2013. jan. 29. 17:41
 4/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Szia, hát ez sajnos gyanús hogy gond van a cukroddal. Szerintem már most kezdj el annyit hogy ne egyél cukros, fehér lisztes dolgokat és többször egyél keveset. Ha sokszor megy fel a cukrod azzal a méhlepény öregszik, legfeljebb vaklárma és két hétig feleslegesen diétáztál, de ha meg gond van akkor ez a két hét is számít :(
2013. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem lettem rosszul a vizsgálat után, de sajnos a 2 órás eredményem rossz lett. A terhesség végéig tartanom kellett az orvos által előírt diétát, amit szigorúan be is tartottam. Egészséges babám született. Minden jót Nektek!
2013. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm is rosszul lett, majd kihányta azt a löttyöt. Teljesen jók lettek az eredményei, mindkét terhességénél.
2013. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van,egyébként is el vagyok tiltva a cukros-lisztes dolgoktól a súlyom miatt,persze azért néha becsúszott egy kis bűnözés,de akkor innentől kezdve még szigorúbb leszek magamhoz,és nincs több süti meg zsemle meg ilyesmik!!

Én nem hánytam ki,meg hasmenésem sem volt tőle.Nem lehet kedves utolsó,hogy pontosan azért lett jó az eredménye,mert kihányta??Ha kihányta,akkor nem volt,ami megemelje a cukrát,mivel a wc-ben landolt a cukros lötty!!

2013. jan. 30. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, félreértettél, nem hányta ki csak majdnem kihányta. :-) De tény, hogy rosszul lett tőle és az eredményei nagyon jók lettek.

Én ma voltam ilyen vizsgálaton, semmi bajom nem volt tőle. Azért nem mondom, hogy ez lesz a reggeli italom, de ki lehet bírni.

2013. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jah értem..csak úgy írtad,hogy majd kihányta..és ez kicsit 2értelmű volt :)

Hát én is kibírtam,nem is volt tőle még csak hányingerem sem,meg hasmenésem sem volt tőle,csak rosszul lettem.

Még mindig nem tudom az eredményt,a védőnő nem keresett még meg vele,hát biztos nem is tudom meg hamarabb 11.étől :/

2013. febr. 1. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!