Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ az hogy a terhesség...

Mitől függ az hogy a terhesség első pár hónapjában jelentkezik vérzés?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem igazi menstruáció, de sokan írják hogy alig megkülönböztethető volt számukra a normális havi vérzéstől. Nem jelez ez komoly problémát a babánál? Ilyenkor mi válik le? És mennyire gyakori ez a vérzés?
2013. jan. 28. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor a méhnyálkahártya azon része válik le, amelyhez nem kötődik a baba. Ezért nem esik bajuk, hiszen nem távoznak a nyálkahártyával. Normál mensesnél ugye a méhfal teljes felszínéről távozik a nyálkahártya, ilyenkor egy kisebb területről. Gyakoriságát tekintve, én igen sokszor hallottam róla, anyukámnál is ez volt, mikor velem esett teherbe. Statisztikát nem tudok mondani, de szerintem 10-ből 2-3 nőnél előfordulhat. Persze, nagyon fontos, hogyha tudod, hogy babát vársz és mégis megjön, azonnal fel kell keresni az orvost, mert sajna a vérzés a vetélés jele is lehet. Többnyire jellemző, hogy 2-3 hónapig jön meg ilyen formán, de van távolabbi ismerős, akinek 9 hónapig napra pontosan megjött.
2013. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az lehet ilyenkor hogy a vérzés miatt azt hiszi nem terhes és mégis az? Összetéveszthető a menstruációval? Vagy teljesen más?
2013. jan. 28. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Én pont ma reggel néztem egyik adón egy műsort és ott említették, hogy van ilyen-gyakran. Hogy ez a vérzés azért más, de sokan nem tudják megkülönböztetni attól, hogy rendes menstruáció vagy sem, mert mindenkivel előfordulhat, hogy néha erősebb, néha gyengébb, néha kicsit több, kicsit kevesebb és hogy ez lehet az, hogy egy kezdődő terhességnél egy darabon még leválik a méhnyálkahártya vagy pl. hüvelyi vérzésről beszélünk
2013. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!