Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák lenne két kérdésem,...

Kismamák lenne két kérdésem, első babámat várom. Elolvasnátok?

Figyelt kérdés

A 32.heti uh, hogy zajlott?Mit néztek meg rajta?

A babaszobát és a ruhamosás vasalást hányadik héten kezdtétek el?Jó az, ha a 30-31.héten állok neki?



2013. jan. 28. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a harmadikat várom, de már én is a végére készülnék. Ha most kimosod a gyerekruhákat és mondjuk tényleg a kiírt időpont körül szülsz, akkor két hónapja fognak állni a szekrényben. Az elsőnél én 38 hetesen álltam neki, pont befejeztem mindent, aztán 39. héten szültem. A másodiknál hasonlóan. A netes hétről-hétrékben a 36. hétre írják, hogy pakolj össze, szerintem ez is ide tartozik. Az anyukám meg már 32 hetesen noszogat, hogy össze vagyok-e már pakolva. Szerintem még ráérsz. Egy hónap múlva. Persze lehet, hogy addigra már nehézkesebb lesz a házimunka, de azért a mosás megoldható, pláne, amekkorák a gyerekruhák, egy mosásnyi és meg van a baba ruhája első hétre.
2013. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megnéztek mindent,amit a legelsőnél is.Most a papírodon rajta lesz a lepény érettsége,meg lehet a becsült súlya is.

Én olyan 34 hetesen álltam neki mindennek,mert előtte még a bútorok elrendezése meg hasonlók! :)

De az utolsó hetekig semmi kép ne húzd el,mert saját tapasztalatból olyankor már jobb a pihenés.


Boldog babavárást!

37hkm

2013. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

32 hetesen a lepényt baba méreteit nézik.Magzatvízet a szokásost:)

Én is k.b 30 -31 héten kezdtem össze rendezni a dolgokat 2-37 hetesen megindulhat a szülés...Én az első babámat 37 hét elején születem a másodikat meg 41 hétre:) Most vagyok 6 hetes terhes:)

2013. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddgi válaszokat!Utolsó válszoló:gratula a babákhoz:)
2013. jan. 28. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is az elsőt várom, de mivel tudom, hogy májusban lesz pénzünk ezért tudom, hogy olyan 30 héttől kezdünk el felújítani, utána berendezzük a babaszobát, és a ruhákat is rendezem majd, én utána már nem akarok ezzel bajlódni :D

Ezt nagyjából egy hónap alatt fejezzük be, de szerintem hamarabb...

2013. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem érdemes összepakolni hamarabb, ugyanis nekem nem 1 ismerősöm került a 32-34. hét körül már kórházba. Volt aki 37 hétre meg is szült, előtte már 3 hétig bent volt. kapkodhatott volna a férje, mikor begörcsölt,hogy mit is vigyen utána. Én 23 hetes vok, de az én kórházi dolgaim (ilyen papucs, hálóruci, törölköző, tusi...stb.) hamarosan össze lesznek pakolva biztos ami biztos, nem azért mert negatívan gondolkodom, hanem mert reálisan, elég egy kis magas vérnyomás vagy bármi és ha csak egy hétre fektetnek be megfigyelésre ne a párom kapkodjon. Bár ne legyen rá szükség még egy jó ideig :)
2013. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, hogy jobb ha előbb be van csomagolva. Kiváncsi voltam pár tapasztalatra, de szerintem már olyan 30.hét körül összerakom a cuccokat.
2013. jan. 28. 14:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a párom nem engedett semmit se venni 30. hét előtt...mire berendeztük a baba sarkát,elkészítettem a falfestését, kimostam mindenét, kivasaltam. de már összerendezni méret szerint a rucikat nem volt időm, mert sürgősségi császárra került sor a 37. hét első napján! Addig gondmentes volt a terhességem, semmi előjele nem volt. Dög nehéz volt már 35-36 hetesen a napi több óra vasalás. Szerencsére mindennel végeztem, éppen hogy. Amíg a kórházban voltam, a párom az idő alatt felhúzta a baba ágyneműjét, ill.neki kellett a hazajövős ruháit összeszedni, nah volt is nagy mosolygás, mikor a 2600 gr-os babámat belecsomagoltam 3 réteg 62-es ruhácskába :) Utána még itthon 2 hetembe került, mire előkerültek a legkisebb ruhák, amik az elején lettek volna nagyon jók...de ezen már csak jót mosolyogtunk :)
2013. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén első babás vagyok :) én jövő héten kezdem el kiválogatni a pici rucikat (annyit kaptam már hogy csak na) és majd a 33hét környékén kimosni és vasalni. Kórházi csomagomat is az tájt fogom összeállítani. Remélem ha nem jön előbb mint ahogy ki vagyok írva (szerencsére még minden rendben van)30hetes vagyok.
2013. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!