Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elől fekvö lepény az jot...

Elől fekvö lepény az jot jelent? Meg az hogy lehet, hogy nekem 11hetesen 3-as érettségü volt a lepényem, most már a 20-ik hétben 0 lett. Van ilyen?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Hmm biztos hogy 3as érettségűnek mondták?? 11 hetesen nem is szoktak még érettséget nézni...meg az nagyon durva lenne, 3as érettségüvel már bőven szülni szoktak :(

Szóval vmit elírtak vagy félremondtak, vagy félre hallottad sztem.

Az elölfekvő lepény nem jelent jól mert az olyasmi hogy a méhszájat részben vagy egészben fedi a lepény. Ha ez nem vándorol feljebb akkor császármetszés lesz a dologból, hiszen nem szabad az út a baba előtt.

De nagyon sokszor van 12-15 stb. hetesen még előlfekvő lepény de nem is nagyon szokták mondani, mert a terhesség növekedésével feljebb vándorol, így szinte tuti hogy mondjuk 24-26 hetesen már jóval fentebb kerül.

2009. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is elöl van a méhlepényem, kicsit később éreztem meg a Manó rugdosását, összesen ennyi, ami hátrányként említhető. A 11. héten még tényleg nem szoktak lepény érettséget nézni, a 3-as érettségű lepény már eléggé meszes, el van öregedve és nem nagyon tudja ellátni a babát. Ezzel szülni szoktak az anyukák.
2009. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Na, csavarok még egyet az előttem hozzászólók mellé. A 12. hétig nincs is méhlepény, a terhességet odáig a sárgatesthormon igazgatja, ami lebomlik a 12, hét táján, mert szerepét átveszi a placenta, avagy méhlepény.

A méhlepény fejlettségi fokát 0-III. fokig mérik. A "0" azt jelenti, hogy 100%osan el tudja látni a babát tápanyagokkal, a III. foknál pedig elmeszesedett , tehát nagyon kevés tápanyagot tud már átengedni.Ez kb. a 36-37. héttől lehet elfogadható mérték. Ilyenkor általában a szülést is megindítják. Így teljesen kizárt, hogy a "3" a méhlepényed érettségét jelenti. A mostani "0" fok annál inkább!

2009. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 13.13 írta jól!


Elől fekvő lepény önmagában nem gond. Nekem is az volt az első babánál.

Ha lent, közel a méhszájhoz tapad alepény, akkor szigorú fekvést írnak elő. De ahogy nő a terhesség, a tapadási hely is feljebb megy. Általában. Ha mégsem, akkor császár.

2009. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az első vagyok, bocsi már de dettó ugyanazt írtam mint az utánam írók és jól le lettem pontozva...érdekes...
2009. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!