Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tudtok a munkanélkülis...

Ti mit tudtok a munkanélkülis tanfolyamokról?

Figyelt kérdés
Most babát várok és ha megszületik utánna indulni szeretnék 1 fodrásztanfolyamon. Ti mit tudtok ezekről?? Mi kell hozzá és milyen feltételekkel lehet jelentkezni?

2013. jan. 6. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. A helyileg illetékes munkaügyi központban kérdezd meg, ahova tartozol, mert mindenhol más és más helyzetek vannak. Nálunk pld. csakis angol nyelvtanfolyamot támogat a m.ü.központ, de azt is csak középfokú nyelvvizsgával rendelkezőknek. Más semmi... Amúgy meg lehet, a baba születése előtt jobban járnál, utána nem túl sok időd lesz :)
2013. jan. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem azt mondtak, mar csak a munkáltatók kérésére indítanak tanfolyamokat....
2013. jan. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tanfolyamokkal nincs probléma. Viszonylag egyszerű bekerülni. Minden szakmánál meghatározzák a támogatás mértékét. Érdemes kipróbálni/ elvégezni. De ha nem sikerül a vizsgád, vagy abbahagyod, akkor a teljes összeget ki kell fizetned. Én fodrász vagyok, megnyugtatlak, nem nehéz megtanulni. Szerintem simán menni fog neked is. DE....csak akkor élsz meg belőle, ha vizsga után rendszeresen továbbképzésekre jársz. A stílusok gyorsan változnak, és ha nem tudsz lépést tartani, elveszíted a vendégkört. Nem olcsó egy üzlet fentartása. Én jó fodrásznak számítottam, de mivel ilyen -olyan továbbképzéseken nem voltam (drága, lemaradtam a többiektől. Ma már csak barátoknak, rokonoknak csinálom a haját. Baba születés után egy kevés időt ki kellene hagyni, mert az erős vegyszerszag a babának bántó. Eleinte az anya " szagát" kellene felismerni. Főleg, ha szpotatod, ez nagyon bezavaró lehet számára. Szerintem, amíg nem lesz egy éves, addig beszéld meg egy fodrásszal, h tanítson meg vágni, vegyszer nélkül csavarni...1-2 alap dolgot. 1 év után jöhetne csak a vegyszeres tanfolyam. Ez saját vélemény, dönteni neked kell. Sok sikert a picihez is, és az élethet is.
2013. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működik, hogy mindenki bekerül aki akar, de!!! A tanfolyamról tilos hiányozni, nincs kifogás. Ha elérsz nem tudom hány hiányzást (pár nap) kirúgnak, ki kell fizetned az egészet. Akkor is ha önhibádon kívül leszel beteg. Mégis ki tudja ezt garantálni, hogy nem történik meg? Főleg baba mellett...
2013. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy csak munkanélküliként tudsz tanfolyamon indulni, márpedig ha megszületik a gyerek és kapsz gyest vagy gyedet akkor te nem lehetsz munkanélküli! De nézz utána!
2013. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha a munkaügyi kp. által finanszírozott a tanfolyam, akkor minden nap van oktatás, vagy gyakorlat, napi 6-8 órában. Hiányozni csak az össz óraszám 10 %-áig megengedett mértékben lehet, ellenkező esetben kizárnak, és rád verik az addigi tanfolyami ktg-et. Az, hogy babád van, nem kifogás. Szerintem, ha meglesz a babád, azzal foglalkozz elsősorban. Nem lesz túl jó, ha órákra eltűnsz.
2013. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De könyörgöm aki gyesen vagy gyeden van az nem munkanélküli!!!!!!!!!!!!!!!


Nálunk (nagyvárosban) 10xes túljelentkezések szoktak lenni egy ilyen tanfolyamra! Szerinted, olyat fognak választani akinek van jövedelme???

2013. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: csak regisztrált álláskeresőket támogatnak. Ha gyesen, gyeden vagy, akkor nem lehetsz regisztrált álláskereső.

De ha az is lennél: fodrásztanfolyam nem szokott indulni, mivel teljesen felesleges, millió egy fodrász van, és nem újabb álláskeresőket kívánnak képezni.

Kisbabával meg egyébként is teljesen esélytelen: a kirendeltség által támogatott képzésekre be KELL járni minden munkanapon, ami kisbaba mellett, lássuk be, mondhatni lehetetlen.


Tanfolyamra bejutás: nehéz, az nem igaz, hogy bárki bejut. :D Általában egy szakmára van 2-5 hely, amire jelentkeznek kb. 30-an. Felvételi eljárás van, aki túljut a felvételi első körén, azokból választja ki a kirendeltségvezető és az ügyintéző azt, aki mehet a tanfolyamra. Nyilván azok mehetnek, akiknek az elhelyezkedését valószínűleg a leginkább segítené a képzés.

2013. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos, pár éve en is jelentkeztem egy tanfolyamra. Felvételire kellett menni, ahol 100 ember jelent meg. A tanfolyam szervezője elmondta, hogy azon a napon meg 2, a következő napon 3 csoport fog vizsgázni, több mint 600 ember jelentkezett.... Ja, férőhely 12 van. Előnyt élvez a végzettség nélküli, az 50 feletti es a tartósan munkanélküli jelentkező....
2013. jan. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!