Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A málnalevél tea másnak is...

A málnalevél tea másnak is ilyen állagú?

Figyelt kérdés
Kibontottam, még soha nem ittam ilyet, és meglepődtem: kicsit furcsa az állaga, ilyen összecsomósodott- bolyhosodott, vagy hogy is mondjam. Soha nem láttam még ilyen teát...igaz az van ráírva, hogy dec.1-ig volt szavatos, de nyilván a tea nem romlik meg, csak addig biztosítják az aromáját. Vagy mégis rossz lenne?
2013. jan. 4. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

hát ha lejárt akkor dobd ki,

amúgy igen így kell kinéznie a lejárt szavatosságúnak.

nemrég apám is vett nekem egyet még 36 hetes voltam és az is le volt már járva és úgy nézett ki ahogy leírtad..kidobtuk,.vettünk frisset ami még jó volt,a dátumot meg kell nézni feltétlen a csomagoláson-

az más kérdés hogy nem hatott szegény lötty semmit se :(


6 hetes manó anyukája

2013. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És a friss hogy nézett ki?

Azért a tea nem olyan, mint a tej, vagy sajt, hogy "megromlik", csak gyengül a hatása, ahogy aromáját veszti. De ahogy utánanéztem most, egy helyen láttam, hogy más is írta, hogy így összeáll, nem olyan pergős, mint más tea.

2013. jan. 4. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:

:) Én is ma vettem! És alig értem haza, vissza is vittem a boltba.

Ilyen csomós, pelyhes, szőrös, vagy hogy mondjam, mintha penészes lenne. Pedig az enyémet 2012.11 hóban csomagolták és 2014-ig jó.

A bioboltban a nagy szakértelemmel bíró eladó pedig megsértődött, hogy ilyen bizalmatlan vagyok, és akkor ne igyam, ha szerintem rossz. :D

2013. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt az állaga, inkább arra hasonlítanám mint a gyógyszertári kamilla tea, tehát csomós, darabos nem úgy nézett ki mint a hagyományos értelemben vett teafű, én mindig egy félét vettem (kaptam a boltban), lehet múlik a gyártón is, hogy mennyire aprítják össze. Én sem hinném, hogy megromlana, amúgy nekem sem ért semmit.
2013. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sokkal frissebb az illata ahogy kibontod.

nincsenek benne fehér bolyhok például.

nem is tudom de mikor kibontottam látszott hogy nem friss..

istenem 220 ftért vettem egy csomaggal,megéri hogy vmi bajotok legyen tőle?

vegyél egy új csomagot ami lehetőleg eltart pár hónapig.

2,5 dl vízhez, 1 teáskanál "csomót" adj :)

10-15 percig ázzon leszűröd, ízesítheted és igyad.


első voltam

2013. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van egy sejtésem, hogy ez ilyen alapból :D

Az illata jó, semmi baja... [link]

Itt is azt olvastam, hogy másnak is ilyen "összeállt"

De majd veszek újat, és megnézem azt is :)

2013. jan. 4. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!