Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahang szerint 2 héttel...

Az ultrahang szerint 2 héttel fiatalabb a terhességem mint a menstruációs kiszámolás alapján. Általában melyik dátum a pontosabb?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 14:00
1 2
 11/13 anonim válasza:
Szerintem is kár ezzel ennyit foglalkozni -eleve 2hét nem számít semmit a terhesség végére amikor már nem várandós hanem isten igazából terhes vagy akkor nagyon örülnél neki ha 2héttel előbb érkezne a babád, de huligánok és álltalában pont akkor jönnek mikor az nekik kényelmes. Tudom kesze-kusza amit írok, de én már 4 gyereket szűltem abból az első 10nappal érkezett előbb a második és a harmadik napra pontosan érkezett a negyediket sacper kb. írták ki október közepére és 10-én érkezett. Szóval tojnak ők a dátumainkra és az a lényeg hogy felkészülten várd őket a 8hónaptól és az megkönnyíti a helyzeted még ha tényleg korábban érkezik akkor is. Esetedben persze értem én hogy így akár túlhordás is lehet,de azért azt már egy kismama érzi és jobban ütögeti az orvosa fejét. A 4.babám érdekes körülmények közt jött közénk. Eleve elfelejtett elmaradni az első menstruációm így csak a méretei alapján írták ki a dátumot, de én éreztem is a túlhordást NAGYON LE AKARTAM MÁR TENNI A POCAKOT! és amikor 1héten tartó rendezetlen fájások után végre hajlandó volt megszületni, akkor bizony a túlhordás jeleit mutatta (szurkos magzatvíz,és egy kicsit ráncos bababőr,mármint látszott rajta h. dagibb volt csak fogyott mert már nem volt neki tuti a hely a pociban). Szerintem a papírkáidat hiába sasolod nem mondanak neked semmit,inkább figyelj a tested jelzéseire azt biztosan jobban ismered. Minden jót neked és születendő babádnak, kívánok nektek jó egészséget és sok örömet az életben.
2013. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem teljesen mindegy,mert így nem biztos, hogy az AFP jókor lesz levéve, így lehet, hogy nem lesz jó az értéke és feleslegesen fogják őt beparáztatni. Ez történt velem az előző és a mostani terhességemnél ia. Az előzőnél hagytam magam rábeszélni a drága fizetős tesztekre, most meg legalább a 4 D-s UH-ra. Nekem egy héttel idősebb terhességet mutatott az UH mint amit a doki kiszámolt.
2013. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Csincsy ***** válasza:

Ez elég fura... ha fordítva lenne, akkor ugye stimmelne a dolog, mert épp, hogy idősebbnek szokták mondani a dokik a terhességet, mint ahogy Mi gondoljuk... De ez is csak az egyszerűbb számítás miatt van, mert ugye a terhesség 38 hét a fogantatástól, vagyis 40 hét a utolsó menstruációtól... Ezért a fogantatás pillanatában már 2 hetes terhes a nő... :)

Tegyük fel dec. 1-én volt az utolsó mensi, 14-én peteérés/fogantatás. Így ha a 40 hetes terhességgel számolunk, akkor dec. végén 4 hetes terhes valaki. Te hogy számoltad, a doki mihez képest mondott 2 héttel fiatalabbat. Elsejéhez, vagy 14-hez? Mert ha azt nézzük, hogy ált. 40 hetesen megy az ember lánya szülni, akkor ehhez képest Te a doki szerint 2 vagy 4 héttel később fogsz szülni... Szerintem ha tudod, hogy mikor volt meg utoljára, onnan kezdve számold magadnak a 40 hetet, aztán menet közben csak rájön a doki, hogy elnézte a dolgot. Hamarabb biztos nem küld majd szülni, hisz Ő még javában 36-38 hetesnek gondol majd, amikor Te már mész a szülőszobára... :) De addigra csak észreveszi, hogy fejlettebb a babád! :)

2013. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!