Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahang szerint 2 héttel...

Az ultrahang szerint 2 héttel fiatalabb a terhességem mint a menstruációs kiszámolás alapján. Általában melyik dátum a pontosabb?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Èn külföldön élek de itt másképp mérik a kort.


itt minden terhességi hétnek van egy méret nagysága tol -ig vagy is. vagy is 20 hetesen az xméret: 10 centi-15 centiig. a legátlagosabb a 12 centi. vagy is ha nincs 10 alatt és nincs 5 felett akkor megfelel még a terhsségi hétnek. Amit persze az utolsó menstruációtól mérnek.


ezt így csinálják miután megszüeltik.

2013. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Inkább az UH-t figyelik.


Örülj neki, mert így nem fogják feleslegesen beindítani a szülésedet.

2013. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az orvosok először a mensi első napját figyelik azt ha a 12heti uh lesz majd a mérvadó. Nekem is 1héttel fiatalabba baba mint ahogy én számolom. De a doki mondta hogy 12hétig az 1hét belefér 18héttől meg a 2hét is bele fér. Uh úgyis rá írják a méret alapján a heteket is.
2013. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A terhesgondozó orvosom nem módosította a szülés napját hiába számolt az ultrahang 2 héttel eltérő terhességet. Előfordulhat hogy ha január 5-ig nem indul meg a szülés, ami a menstruáció szerinti időpont január 19 pedig az ultrahang szerinti időpont, hogy 5-e környékén megindítják a szülést?
2013. jan. 2. 16:29
 5/13 anonim ***** válasza:
De ha két héttel fiatalabb az UH, akkor elvileg az a szülési dátum később kell legyen, mint a menstruáció szerinti, nem?
2013. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dudok Andrásné ***** válasza:
Szerintem az amit te számolsz.Nekem 4 gyermekem van és már az utolsó hónapban nem is mentem főorvosi vizsgálatra.Igaz ez 25 éve volt,de 36-40 hét közötti idővel születtek a gyerekeim és mind egészségesek.Akkor nekem majd 1 hónappal előbbi időt írtak és nem karácsony ha nem jan.9 én szültem.Csak egyszerűen nagyobb baba volt. Ne idegeskedj!! Csak nem értem, miért kell ma a kismamáknak szinte naponta orvoshoz menni, hogy annyiszor idegesítsék őket?
2013. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1-2 hét, oda vissza belefér! talán az UH biztosabb..3 gyermekes édesanya..
2013. jan. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az ultrahang segítségével a fej és combcsont méretéből saccolják meg a korát. ez egyértelműen egy alacsony termetűnél teljesen más értéket mutat mint egy magasnál.. tehát nem nérvadó. a menstruációs ciklus ami pontosabb képet ad, de az is képlékeny. függ tudatállapottól, táplálkozástól, folyadékbeviteltől, szervezettő és még sok egyéb tényezőtől. a lényeg, hogy ne engedd hogy az orvosok beavatkozzanak a születés időpontjába, ha a baba ki akar jönni ki fog minden segítség nélkül is. minden beavatkozás természetellenes és komoly sérüléseket okozhat a baba fejlődésében. ajánlom ezt a brilliáns könyvet amely minden kérdésedre egyértelmű választ ad: [link]
2013. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,

ez így nem teljesen stimmel. Amit Te írsz, hogy combcsontból saccolnak, az a szülést megelőző időszakban van.

Az első UH-kon az ülőmagasságot mérik (combcsont még annyira kicsi), és éppen a terhesség első heteiben még nincs túl nagy eltérés, viszonylag egyformán fejlődnek a babák, függetlenül attól, hogy később milyen alkatúak/méretűek lesznek.


És bizony vannak olyan szituációk, amikor a menstruációra egyáltalán nem lehet alapozni, mert nem volt (pl szoptatós anya újra teherbe esik, vagy valakinek hormonproblémái vannak), ilyenkor is az UH méretek alapján lövik be a szülés várható időpontját, amihez a babák azért nem mindig ragaszkodnak annyira :o)

2013. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Az 5. válaszolónak igaza van.

Ha az ultrahang szerint 2 héttel fiatalabb, akkor az azt jelenti, hogy 2 héttel a te számolásod után van. Tehát a te számításod szerint születne hamarabb, mivel az volt régebben.

2013. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!