Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok támpontot, hogy...

Adnátok támpontot, hogy milyenek a szülés elötti josló fájások?

Figyelt kérdés
34+5 hkm vagyok és folyamatosan görcsölök,de nem tudom milyenek az igazi fájások.Első baba lesz.Köszönöm elöre is!

#szülés #joslók
2013. jan. 1. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nehéz megmondani, mivel mindenkinél máshol, máshogyan.


Ami fontos: ha rendszeresek a fájások, az jelenti hogy "igazik". Ha nem tudod eldönteni, akkor igyál egy deci bort. A jósfájás elmúlik tőle, az igazi nem.


Most sokan le fognak hurrogni ezért, meg alkoholistának nevezni, de nekem ezt a nőgyógyászom tanácsolta annak idején.


Ha bizonytalan vagy, menj be a kórházba, végülis jobb félni, mint megijedni!

2013. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az igazi fájásoknál már nem fogsz tudni gépezni. :)

A jóslók rendszertelen időközönként jönnek, 10-30 másodpercig tart egy fájás, zuhanyzás, sétálás hatására elmúlik. Az igazi fájás soha nem gyengül, egyre csak erősödik. Ha folyamatosan görcsölsz, az nem jósló, viszont nem jelent jót, jobb lenne elmenni orvoshoz.

2013. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második: azért az első mondattan ne ijesztegessük a kérdezőt...Az elején azért simán fog gépezni, még igazi fájásoknál is, azért nem olyan brutál dolog az a szülés, legalábbis az eleje semmiképpen nem az.
2013. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mondattal...elírtam
2013. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor úgy mondom, amivel már belehet menni a kórházba. Mondjuk emberfüggő. Nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, én már az elején is alig bírtam megmozdulni sajnos. :(
2013. jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem túl nagy a fájdalom küszöböm ezért is probálok érdeklödni,mert félek,hogy késön veszem észre és nem érek be a kórházba megilyenek.Lehet hülyén hangzik.....de olyan rossz tudatlannak lenni az első terhességnél.Egyébként elfogyott a magnéziium tablettám és elöször arra gondoltam,hogy azért,de ha ma se lesz jobb akkor tényleg orvos lesz belöle.De ha véletlen most megindulna a szülés már nem lenne baja a babának vagy még igen?
2013. jan. 1. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Én annak idején sokat olvastam erről, a második babámnál nagyon féltem a koraszülésről. (Az hosszú miért.) Szóval két határ van, ami felett azt mondják, hogy esélytelen, hogy bármi baj is legyen. EZ a 30 hét és az egy kiló. Ti már mindkettőn bőven túl vagytok...


Én két olyan, 24 hétre született gyereket is ismerek, akiknek kutya baja, az egyik most nyolc, a másik három éves.


Különben nekem is magas a fájdalomküszöböm, ráadásul az első gyerekemet oxitocinnal szültem, ezért úgy raktározódott el bennem, hogy a szülés valami borzalmas valami. Aztán a második gyerekemnél sokáig fel sem tűnt, hogy szülök, mivel érzetem valamit, de hát igazából nem fájt. Amire beértem a kórházba, már teljesen nyitva voltam és egy cirka félóra múlva már a kezemben volt a lányom.


Szóval csak azt tudom tanácsolni: ne arra készülj, hogy ami fáj, az a szülés, hanem az ami rendszeresen jelentkezik.

2013. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Furcsa. Én is mindenhol azt olvastam, hogy az igazi fájásokat semmivel nem fogod összekeverni. Én is kb. a 34. héttől görcsöltem. Ezek a jóslófájások sokszor jobban fájtak, mint a vajúdás eleje, az igazi első fájások. A jóslófájások nekem olyanok voltak, mintha éppen megjött volna, és erősen görcsölök. A szülés előtt 3 nappal néha még rendszereződött is kicsit, már majdnem indultam a kórházba, aztán abbamaradt. 3-4 napig volt ez a szülés előtt, hogy nah mindjárt szülök. Aztán aznap megszűnt ez, és elkezdett a derekam fájni, de úgy, mintha le akarna szakadni. A hasam egyáltalán nem fájt, csak a derekam, abban is inkább bizsergős érzés, mint fájdalom. Nem is értettem (azt hittem az igazi fájás is olyan lesz, mint a jósló, csak rendszeresebb, erősebb). Ez a derékfájás hajnalba kezdődött. Egész nap elvoltam vele, nem fájt különösképpen. Este 10-kor MINTHA
2013. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(folyt. bocsánat, véletlenül elküldtem), szóval MINTHA 5 percenként bizsergett volna a derekam. Nekem is első baba, úgyhogy fogalmam nem volt mi ez, és mindenhol azt írták, hogy az igazi fájást nem fogom összetéveszteni semmivel. Végül a párom mondta, hogy menjünk be, max. hazaküldenek. 3 ujjnyira voltam nyitva, csak azt mondták fájásgyenge vagyok.Burkot repesztettek meg kaptam oxit - nah azokat a fájásokat már tényleg nem lehet összetéveszteni semmivel. Nem tudom, valaki ilyenekkel megy be? Nah akkor már azt sem tudod, hogy hol fáj, csak iszonyúan fáj. Rá 5 órára született meg a kisfiam, aki most itt üvölt mellettem :) Mindez két hete történt, úgyhogy elég friss az élmény. Remélem tudtam segíteni. BUÉK.
2013. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!