Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan/ismertek olyat,...

Van itt olyan/ismertek olyat, akinek a babája a 34. -35. hét körül született?

Figyelt kérdés

Ha igen, leírnátok a tapasztalatotokat? Mitől indult be korábban a szülés? Milyen volt a szülés? A baba egészsége? Stb.

Hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe...



2012. dec. 25. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jó barátnômnek a 34. héten indult be a szülés és még aznap császárral meg is született a baba. Valójában elkezdett szivárogni a magzatvíz, de azt nem tudom, hogy volt-e speciális oka. Nem volt komplikációmentes a szülése, az elsô napokban izgultak is a babáért, mert a tüdejével, meg a légzésével nem volt minden rendben, de mára már 3 és fél éves nagylány és semmi baja nincs, sôt, nagyon sok mindent jóval korábban csinált, mint az én lányom, aki 4 hónappal fiatalabb nála és 37+3 hetesen, komplikációmentesen jött világra. Barátnômet veszélyeztetett terhesnek titulálták, mert korábban volt egy abortusza 4-4,5 hónapos terhesen.
2012. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is a 34.szültem császárral.Elfolyt a magzatvíz,valószínűleg (de nem bizonyított) valamilyen felszálló fertőzés miatt,de még a kisfiam vállára és a nyakára is rá volt tekeredve a köldökzsinór...

Emiatt és a magas vérnyomásom miatt császároztak.

Szerencsére előtte már kaptam tüdőérlelőt,így a fiamnak nem kellett lélegeztetőgép,csak egy kis légzéstámogatás 3 napig.

3 hétig voltunk a koraosztályon,1930g-mal és 43 cm-rel született.Ma már 13 hónapos múlt,teljesen egészséges,önálló járáson kívül mindent csinál már,okos és értelmes.

Szerencsére már a 34-35.héten született babáknak nagyon jó esélyeik vannak az egészséges életre.

2012. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, igen, én :) Nekem a 35. héten reggel elfolyt a víz minden előzmény, probléma nélkül és 1,5 óra alatt megszültem természetes úton. Nem tudták megmondani, hogy mitől lehetett a koraszülés, de súlyban is és mindenhogy teljesen egészséges babám született 35 hét 3 napra.
2012. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sógornőmnek sajnos a 26.héten megindult a szülés,nem tudni miért.Pár napot még sikerült vissza tartani aztán sajnos császárral ki kellett venni a babát.950gr.-mal született.

Most már 4kg a kislány és szerencsére egészséges!

2012. dec. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 28. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!